Dobry Dzień z ekonomią

2018-04-23 15:15:59 (ost. akt: 2018-04-25 08:44:44)
Michał Kuc ( w środku) był jednym ze współorganizatorów Dnia z Ekonomią na UWM

Michał Kuc ( w środku) był jednym ze współorganizatorów Dnia z Ekonomią na UWM

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Dzień z Ekonomią to impreza, która na Wydziale Nauk Ekonomicznych pojawia się regularnie. W tym czasie poza wykładami dotyczącymi biznesu odbywają się także warsztaty.
— Dzień z Ekonomią organizujemy cyklicznie do wielu lat. A z biegiem czasu rośnie jego rozmach i frekwencja— podkreśla Michał Kuc, przewodniczący Rady Wydziałowej Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM. Na wydział tego dnia przybyło wielu licealistów, a także niemało studentów z innych wydziałów.

Prelekcje dotyczyły różnych dziedzin. Można było posłuchać zarówno o biznesie sportowym, a także wraz z dr. Markiem Prawdą, dyrektorem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce zastanowić się nad przyszłością Europy.

Powodzeniem cieszyła się również część warsztatowa. „Warsztaty medialne”, „Efektywna praca w zespole” czy „Nie daj sobie grać na nerwach czyli jak przemawiać bez stresu" to tylko część przebogatej oferty z 19 kwietnia.

— Wszyscy biorący udział w warsztatach dostawali na koniec stosowne certyfikaty o ich ukończeniu. Może im się to przydać, gdy będą się starali o pierwszą pracę, ale także w życiu codziennym — podkreślał Kuc.

Dlaczego warto studiować ekonomię? — Nabywamy bardzo rozległych umiejętności, które przydadzą nam się na każdym stanowisku. Mamy wiedzę z zarządzania. Umiemy prognozować. Nasza pani dziekan zawsze powtarza, że nasz wydział kształci przyszłych pracodawców. Jeśli ktoś myśli w przyszłości o założeniu własnej firmy, powinien zgłosić się do nas, bo studia na naszym wydziale bardzo mu to ułatwią — zaznacza student.

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

Obrazek w tresci