Jaruzelska walczy o godność

2018-04-08 13:49:33(ost. akt: 2018-04-08 13:50:22)
Monika Jaruzelska wchodzi do polityki — ogłosiły media. — Z takim nazwiskiem? Oszalała? — pomyślałem. Po lekturze wywiadu z nią wiem już, że nie. Bo Monika Jaruzelska — świadomie lub nie — metodą PiS-u zdefiniowała swój elektorat i już wie, u kogo zawalczyć o mandat do sejmiku województwa. Ale po kolei...
Na początku była ustawa dezubekizacyjna, która sporą grupę osób mocno uderzyła po kieszeni. Tych, którzy w PRL-u pracowali w służbach. Nawet panie, które froterowały posadzki np. w gmachu MSW, straciły sporą część swoich emerytur. Media zapełniły się historiami zrozpaczonych ofiar ustawy. Wiele osób, często wyborców PiS, uznało to za nieludzkie. Wśród krytyków dobrze słyszalny był głos walczącej niegdyś z komuną Zofii Romaszewskiej, która powiedziała: to niepotrzebna ustawa.

Potem była ustawa degradacyjna. Jej ofiarą mieli być mundurowi, którzy pełnili służbę za komuny. Najgłośniej zrobiło się o członkach WRON, czyli Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego: Jaruzelskim, Kiszczaku i Siwickim. W tym „zacnym” gronie znalazł się też jedyny jak dotąd polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski. Media zapełniły się historiami przyszłych ofiar ustawy. Ludzie poczuli się odrzuceni i obrażeni, bo — jak mówili — służyli przecież Polsce.

Prezydent ustawę zawetował, ale grupa „wyzutych z godności” ludzi pozostała. Zauważyła ich Monika Jaruzelska i zagrała cytatami aż nadto dobrze znanymi z oficjalnego repertuaru partii rządzącej. — Czas przywrócić tym ludziom utraconą godność. Powiedzieć im, że to, co robili, było ważne — mniej więcej tak zabrzmiał komunikat kandydatki na radną SLD. I dodała, że po to wchodzi do polityki, żeby o nich walczyć, żeby poczuli, że już nie są sami.

— My się nieustająco kompromitujemy zupełnie bez sensu — skomentowała Zofia Romaszewska.
I skąd my to znamy?

Mirosław Wieczorek

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. trtt #2489963 | 195.136.*.* 23 kwi 2018 21:07

    wania monika ciepła.bi..ii

    odpowiedz na ten komentarz

  2. userka #2483211 | 217.252.*.* 12 kwi 2018 19:10

    Proponuję wszystkim mądralm z Wiejskiej skasować matury i co za tym idzie i studia z czasów owej komuny

    odpowiedz na ten komentarz