Policja podsumowuje Wielkanoc na drogach regionu. Nie obyło się bez tragedii

2018-04-04 10:29:59(ost. akt: 2018-04-04 11:30:08)
Do tragicznego wypadku doszło dwa kilometry za Trękuskiem

Do tragicznego wypadku doszło dwa kilometry za Trękuskiem

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Podsumowanie policyjnej akcji nie wygląda dobrze. Ze wstępnych danych wynika, że od piątku (30 marca) do poniedziałku (2 kwietnia) w naszym regionie doszło do 16 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 17 zostało rannych. Policjanci odnotowali także 157 kolizji drogowych. 41 kierujących znajdowało się pod wpływem alkoholu.


Ostróda

Okres świąteczny to czas wzmożonej pracy policjantów. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i podróżujących w tym czasie czuwało ponad 100 funkcjonariuszy.

Na drogi tradycyjnie wyjechało więcej patroli. Do głównych zadań mundurowych należało kontrolowanie stanu trzeźwości kierowców, sprawdzanie w jaki sposób przewożeni są pasażerowie, oraz eliminowanie z dróg kierowców z tzw. „ciężką nogą”.

Policjanci skontrolowali ponad 260 pojazdów, z czego blisko 80 kierowców ukaranych zostało mandatami, w większości przypadków za zbyt szybką jazdę.

Szczególną uwagę poświęcili także osobom pieszym. Funkcjonariusze sprawdzali, czy osoby poruszające się poza teren zabudowanym korzystają z elementów odblaskowych. Przyglądali się również relacjom kierowca - pieszy.

Jak mówią policjanci, mimo dużej liczby podróżujących, ruch na drogach powiatu odbywał się płynnie. Co cieszy, w świąteczny długi weekend nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W trakcie trwania akcji policjanci pracowali na miejscu 10 niegroźnych kolizji drogowych.

W trakcie trwania świątecznego długiego weekendu w ręce policjantów trafiło 5 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu. Rekordzistą w tej grupie okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Miłakowo, który kierował motorowerem mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

3 amatorów jazdy na "podwójnym gazie" zostało ujętych przez mieszkańców, którzy zabrali im kluczyki i wezwali na miejsce funkcjonariuszy.

Pisz

Okres Świąt Wielkanocnych w powiecie piskim należy uznać za wyjątkowo bezpieczny i spokojny. Policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend - Wielkanoc 2018”.

W ramach tej akcji dokonali 191 kontroli drogowych, nakładając 62 mandaty karne, czyli o 11 więcej niż rok wcześniej. Zdecydowana większość tych mandatów, bo aż 45 nałożona została przez policjantów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Najbardziej kierowcom spieszyło się w piątek (30 marca br.). Tego dnia funkcjonariusze ukarali 22 kierujących za zbyt szybką jazdę.

W minione święta żaden z kierowców, na drogach powiatu piskiego, nie stracił prawa jazdy. Policjanci zatrzymali natomiast 6 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

W okresie świątecznym piscy policjanci nie ujawnili nietrzeźwych kierujących.

W okresie świąt na drogach powiatu piskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do 6 kolizji. Najgroźniejsze z tych zdarzeń miało miejsce pod Orzyszem. To właśnie tam w piątek (30 marca br.) przed godziną 16.00 dachował pojazd marki Hyundai, który następnie uderzył w przydrożne drzewo. Wskutek uderzenia auto „przecięte” zostało na pół. Kierujący tym pojazdem, 70-letni mieszkaniec Giżycka, cudem uszedł z życiem. Doznał jedynie niegroźnego urazu ręki.

Zdjęcia z tego zdarzenia znajdziecie tutaj

Nidzica

Nidziccy policjanci podczas świąt pracowali na miejscu 3 wypadków drogowych.

W sobotę tuż po godzinie 17.00 nidzicki oficer dyżurny odebrał telefon z informacją ze szpitala o przywiezionej kobiecie z urazem nogi. Z przypuszczeń personelu medycznego wynikało, że kobieta uczestniczyła w wypadku drogowym. Policjanci natychmiast pojechali do szpitala ustalić szczegóły tego zdarzenia. 33-letnia kobieta potwierdziła przypuszczenia i opowiedziała im o wypadku, do którego doszło koło miejscowości Łysakowo w gminie Kozłowo. 35-letni mieszkaniec Nidzicy kierując hondą, zjechał na lewe pobocze i uderzył bokiem w drzewo. Najbardziej ucierpiała pasażerka tego pojazdu, natomiast kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. W czasie sprawdzania stanu trzeźwości kierującego okazało się, że był pod wpływem alkoholu. W jego organizmie było blisko 1,3 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna kierował autem pomimo orzeczonych przez sąd 2 zakazów prowadzenia pojazdów.

Do kolejnego wypadku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 1.30 w miejscowości Kozłowo. Na prostym odcinku drogi 24-letni kierowca vw passata, jadąc w kierunku Działdowa, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z mitsubishi. Pasażer passata z podejrzeniem urazu kręgosłupa i urazów wewnętrznych został przewieziony do szpitala w Działdowie. Do tego samego szpitala trafił kierowca, który miał jedynie powierzchowne obrażenia. W trakcie sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że 24-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci dodatkowo ustalili, że wszystkie osoby uczestniczące w tym zdarzeniu nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa.


Niespełna 3 godziny później policjanci pracowali na miejscu kolejnego wypadku drogowego, do którego doszło w Nidzicy. Za kierownicą tego pojazdu również siedział nietrzeźwy 33-latek. Mężczyzna jadąc pod prąd ul. Żeromskiego przejechał przez chodnik, pas zieleni, a następnie zakończył jazdę uderzając mitsubishi w ścianę frontową bloku wielorodzinnego położonego przy ul. Warszawskiej. W konsekwencji 17-letni pasażer trafił do szpitala w Olsztynie ze złamaną nogą. Kierowcy sprawdzono stan trzeźwości - miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienie, a jego samego zatrzymano w policyjnym areszcie.

Pisaliśmy o tym tutaj


Węgorzewo

Od piątku (30.03.2018) do poniedziałku (02.04.2018) na drogach powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci wykonywali jednak czynności przy 3 zgłoszonych kolizjach drogowych.

Podczas prowadzonych działań mundurowi skontrolowali łącznie 144 pojazdy. Nałożyli 32 mandaty karne, w tym 19 za przekroczenie prędkości. Natomiast 16 osób pouczyli za popełnione wykroczenia.

W efekcie przeprowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców samochodów oraz 1 pijanego rowerzystę.

Rekordzistą okazał się 52-latek zatrzymany w sobotnie popołudnie na terenie gminy Budry. Mężczyzna kierował osobowym reanualt mając 3 promile alkoholu w organizmie.

Do tego niechlubnego grona kierujących należy zaliczyć także 42-latka, który wsiadł za kierownicę forda mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do lutego 2024 roku.

Lidzbark Warmiński

Od piątku na drogach powiatu lidzbarskiego spotkać można było zwiększoną liczbę patroli policyjnych, które przy współpracy z funkcjonariuszami straży granicznej i straży miejskiej dbały o bezpieczeństwo turystów i mieszkańców naszego regionu. W ramach akcji „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2018” mundurowi dokonali ponad 100 kontroli drogowych, nakładając 56 mandatów karnych, w tym aż 27 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości i 6 za niestosowanie pasów i fotelików w pojeździe.

Na drogach powiatu lidzbarskiego policyjni drogowcy ujawnili 1 nietrzeźwego kierowcę. W miejscowości Ignalin patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej mieszkańca gminy. 40-latek kierował pojazdem marki Opel Astra, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania oraz aktualnego ubezpieczenia OC pojazdu.

W okresie świąt na drogach powiatu lidzbarskiego było bezpiecznie, nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Dziękujemy wszystkim kierującym, którzy z odpowiedzialnością zachowywali się na drodze i stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

Olecko

W ciągu tych kilku dni na terenie powiatu doszło do jednego groźnie wykładającego zdarzenia drogowego. Policjanci zatrzymali również 3 nietrzeźwych kierujących oraz jednego, który prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu.

Wczoraj około godziny 9.00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Sobole – Wieliczki. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki Mercedes, po wykonaniu manewru wyprzedzania straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawe pobocze i uderzyła w znaki drogowe, wiatę przystankową oraz drzewa. Samochodem podróżowały trzy osoby. Kierująca i jeden z pasażerów zostali przetransportowani do szpitala w Ełku, a drugi pasażer do szpitala w Suwałkach.

Na szczęście żadna z osób nie doznała poważniejszych obrażeń.

Podczas wykonywanych czynności sprawdzono stan trzeźwości kierującej. Badanie alkomatem w organizmie 24-latki wykazało blisko promil alkoholu.

Teraz kobieta odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.


Elbląg

Świąteczny weekend był pełen pracy dla elbląskich policjantów.

- Policjanci przeprowadzili ponad 300 kontroli drogowych – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – A także blisko 1000 samych badań trzeźwości kierujących. W wyniku tych działań wyeliminowaliśmy z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących.

Dodatkowo policjanci zatrzymali na 3 miesiące prawo jazdy 4 osobom, które w terenie zabudowanym przekroczyły dozwoloną prędkość o 50 km/h. Rekordzista to 60-latek który w miejscowości Brudzędy miał na liczniku swojego audi dokładnie 117 km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość o 67 km. Mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi zatrzymano mu także prawo jazdy na 3 miesiące.

Działdowo

Podczas świątecznych dni na drogach powiatu doszło do 10 zdarzeń drogowych. Policjanci wyeliminowali z dróg 2 nietrzeźwych kierujących.

W piątek około godziny 15.00 policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Działdowie na ul. Lidzbarskiej. Na miejscu policjanci zastali dwa uszkodzone samochody. W trakcie wykonywanych czynności, policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Audi 31-letni mieszkaniec gminy Działdowo, podczas wyprzedzania ciągu pojazdów ominął wysepkę z lewej strony, a następnie w celu uniknięcia zderzenia czołowego z jadącym z przeciwka pojazdem, zjechał na swój pas jezdni, zajeżdżając tym samym drogę pojazdowi marki VW Golf. W konsekwencji doszło do zderzenia pojazdów. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego audi. Okazało się, że mężczyzna kierował mając blisko promil alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia ucierpiała kierująca vw. Karetka pogotowia zabrała 19-latkę do szpitala w Działdowie na badania, po czym została ona zwolniona do domu.

Natomiast w poniedziałek wielkanocny policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali po godzinie 22.00 w miejscowości Uzdowo kierującego motorowerem mieszkańca gminy Działdowo. Mężczyzna kierował motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie mężczyzny.

Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Olsztynie

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gilas #2477910 | 178.235.*.* 4 kwi 2018 21:31

  mnie się udało objechać objazdem, ruch byl duży. Yanosik nie zawiódł

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Ferdynand #2477527 | 83.6.*.* 4 kwi 2018 11:59

  A niedawno policja z KWP Olsztyn głosiła jak dzięki ich staraniom jest bezpiecznie na drogach WiM. A teraz może ktoś z policjantów powie co się stało, że jednak bezpiecznie na drogach i nie tylko, nie jest. Kto pierwszy do odpowiedzi? Może główny olsztyński kulson Tomasz klimek? Co, nie ma chętnych???

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kierowca #2477522 | 94.254.*.* 4 kwi 2018 11:43

   brak kary. brak policji. brawo rząd polski.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)