Zmartwychwstały Pan jest źródłem nadziei

2018-03-31 11:50:52(ost. akt: 2018-03-31 12:02:28)
arcybiskup Józef Górzyński

arcybiskup Józef Górzyński

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Z tej okazji nasi czytelnicy otrzymali życzenia od arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego.


Niech te słowa Chrystusa Zmartwychwstałego, który także nas obdarza Duchem Świętym, o czym przypomina nam trwający rok duszpasterski i posyła do ewangelizacji, będą umocnieniem i natchnieniem dla wszystkich wiernych naszej archidiecezji. W Wieczerniku Paschalnym wszyscy otrzymujemy moc Ducha Świętego, dzięki której z radością i odwagą możemy podejmować ewangeliczną służbę wobec naszych braci i sióstr w różnorodnej rodzinie Kościoła Chrystusowego.

Życzę, abyśmy z głęboką wiarą i ufnością otwierali serca dla Chrystusa Zmartwychwstałego, który ma moc uwalniać nas od grzechów, wątpliwości, lęków i wszelkich obaw o przyszłość. Tylko On, Zmartwychwstały Pan, jest źródłem niezawodnej nadziei.

Życzę również, abyśmy umocnieni Jego miłością i łaską, potrafili rozniecać płomień ufnej wiary w sercach naszych bliźnich, by jak najwięcej z nich doprowadzić do spotkania z Chrystusem, wypełniając wezwanie do nowej ewangelizacji.

Głośmy więc wszystkim Radosną Nowinę: Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja.

Z serca Wam wszystkim błogosławię

+ Józef Górzyński
Arcybiskup Metropolita Warmiński