W szeregi warmińsko-mazurskiej policji wstąpili nowi policjanci

2018-03-29 16:44:24(ost. akt: 2018-03-29 16:46:06)

Autor zdjęcia: KWP w Olsztynie

W obecności insp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, zaproszonych gości oraz swoich rodzin i przyjaciół, grono nowych funkcjonariuszy garnizonu warmińsko – mazurskiej policji uroczyście wypowiedziało rotę ślubowania. Teraz czeka ich półroczne szkolenie, po którym wrócą do swoich macierzystych jednostek.
Po kilkuetapowej procedurze, rywalizacji z kilkunastoma osobami o lepszy wynik i miejsce w rankingu, 20 najlepszych kandydatów oficjalnie rozpoczęło służbę w warmińsko-mazurskiej policji. Przypieczętowaniem ich decyzji podjętej kilka miesięcy temu, było dzisiejsze (29.03) ślubowanie, które odbyło się na sali gimnastycznej w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ulicy 5. Wileńskiej Brygady AK. Było to pierwsze ślubowanie finalizujące zaplanowane na ten rok przyjęcia do służby. Kolejne odbędą się w lipcu, wrześniu i grudniu. Na tą chwilę planowane jest przyjęcie w 2018 roku łącznie 75 nowych policjantów garnizonu warmińsko – mazurskiego. Jednak ta liczba może jeszcze wzrosnąć, co uzależnione jest od decyzji podejmowanych przez Komendanta Głównego Policji.

W obecności m. in. Marcina Kuchcińskiego Członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Piotra Grzymowicza Prezydenta Olsztyna, Jarosława Babalskiego pełnomocnika ds. administracji zespolonej i niezespolonej Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz insp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, jego zastępcy, komendantów powiatowych policji, kolegów starszych służbą i swoich najbliższych, nowi funkcjonariusze wygłosili słowa roty ślubowania.

Aby móc uczestniczyć w tak doniosłym wydarzeniu nowo przyjęci musieli pozytywnie przejść wszystkie etapy rekrutacji. Osoby, które chcą wstąpić w szeregi policji, oprócz zdania testu z wiedzy ogólnej muszą wykazać się sprawnością fizyczną oraz doskonałym zdrowiem.

Przyjęci do służby rozpoczną półroczny kurs podstawowy w jednej z policyjnych szkół. Podczas szkolenia zostaną przygotowani do wykonywania odpowiedzialnej i trudnej pracy. Funkcjonariusze, pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry dydaktycznej, wzbogacą swoją wiedzę na temat broni palnej, środków przymusu bezpośredniego, nauczą się wszelkich procedur wynikających z obowiązujących przepisów. Po zakończeniu kursu powrócą do swoich macierzystych jednostek, w których będą zdobywać doświadczenie.

Najwięcej, bo aż 6 osób uzupełni skład etatowy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, a o 2 funkcjonariuszy wzbogacą się Wydział Konwojowy KWP, Komenda Miejska Policji w Olsztynie oraz Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie, po 1 osobie trafi do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie, Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim, Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Źródło: KWP Olsztyn

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Policjant #2475318 | 31.11.*.* 31 mar 2018 09:28

  Praca w policji to hobby. Bo za prace dostaje sie godziwa pensje

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Masakra #2474897 | 31.11.*.* 30 mar 2018 16:30

  Jak to mowil Dziadek w Psach. ,,Po co ci to chlopie. Lepiej sobie sklep z bronia otworz albo sexshop

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 3. typ #2474693 | 88.156.*.* 30 mar 2018 13:13

  Współczuję, 25 lat tyrania za nic i jeszcze w mordę naplują. Chory system.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 4. BRANIEWIAK #2474692 | 31.11.*.* 30 mar 2018 13:13

  Łaaalll az jedna policjantka dolaczy do Braniewskiej komendy. No odrazu poczulem sie bezpieczniej. Widac Lidl i Biedronka maja w Braniewie pelna obsade i laska poszla do policji. Zycze powodzenie jesli dotrwa do konca kursu i nie dostanie zawalu jak zobaczy swoja pierwsza pensje

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 5. bap #2474679 | 188.146.*.* 30 mar 2018 12:56

  Napiszcie za pół roku ilu z nich odeszło w czasie trwania kursu podstawowego. Jak zobaczą jaką kasę dostają i czego się od nich będzie wymagało. Teraz są dla idei ale idea garnka nie zapełni nawet w połowie. Czas zweryfikuje, czy nie mam racji ale o tym już nie napiszecie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (27)