Ostrzeżenie dla Warmii i Mazur. Na drogach jest bardzo ślisko

2018-03-29 12:30:28(ost. akt: 2018-03-29 12:30:26)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla ośmiu województw w związku z opadami śniegu, a w pięciu województwach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia ze względu na oblodzenie. Pogoda nie rozpieszcza m. in. mieszkańców Warmii i Mazur.
Ostrzeżenia IMGW związane z opadami śniegu dotyczą województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Dodatkowo w wyniku spadku temperatury, powodującego zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników, alerty ostrzegawcze 1. stopnia obowiązują na Podlasiu, Pomorzu, Warmii i Mazurach, w Kujawsko-Pomorskiem oraz w województwie zachodniopomorskim.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała w przesłanym komunikacie o utrudnieniach na drogach i autostradach. Utrudnienia w postaci opadów deszczu ze śniegiem lub śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego.

W pozostałych regionach utrudnienia na drogach są związane z opadami deszczu lub mżawką. GDDKiA podała, że - zgodnie ze stanem na godz. 7 - wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Źródło: Kurier PAP

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ror #2473975 | 83.23.*.* 29 mar 2018 17:50

    on nie pieprzy ,umowa podpisana kasa pobrana a duzo aut sie rozbija ze wzglegu chu jowy stan jezdni.Potem oczywiscie niedostosowanie predkosci do warunków.Pozdrawiam wszystkich gnoi majacych w d...zycie zdrowie kierowców.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. biała jazda #2473648 | 188.146.*.* 29 mar 2018 12:51

    Dodatkowe ostrzeżenie to niech wydadzą dla służb,bo ich zima zaskoczy! ...a teraz będą mieć usprawiedliwienie,że przecież już jest wiosna a sprzęt już w garażach stoi a księgowi zadowoleni liczą kasę ile udało się zaoszczędzić na odśnieżaniu itp, tej zimy!

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)