Sprawdziliśmy, jaka będzie pogoda w Wielkanoc. Nie mamy dobrych wiadomości

2018-03-26 12:22:44(ost. akt: 2018-03-26 12:59:35)
Wiele wskazuje na to, że kolejny, świąteczny weekend nie będzie już tak ciepły jak ten miniony. Według zapowiedzi synoptyków, będziemy pod wpływem powietrza pochodzącego z Arktyki i Wielkanoc będzie zimna. Możliwy będzie nawet śnieg.
Po tak ciepłym weekendzie zapewne każdy z nas liczył na to, że zima odeszła już na dobre, a każdy kolejny dzień będzie już tylko cieplejszy. Niestety pomimo tego, że mamy już zarówno kalendarzową jak i astronomiczną wiosnę, to na długofalowe ocieplenie musimy jeszcze poczekać. — Na razie wraca do nas ochłodzenie. Cały tydzień aż do soboty czeka nas zimna pogoda podobna do tej, jaką mamy od kilkunastu dni, nie licząc tego minionego weekendu, który był słoneczny i ciepły — powiedział w rozmowie z nami Maciej Maciejewski z biura prognoz meteorologicznych w Białymstoku. I dodaje: — Zapowiadane ochłodzenie da nam temperatury w ciągu dnia powyżej zera - od dwóch do pięciu stopni - ale nocami temperatury cały czas będą lekko poniżej zera (minus trzy do minus pięciu stopni).

Jak się jednak okazuje, niewykluczone są opady deszczu ze śniegiem, a nawet samego śniegu. — Dodatkowo zwłaszcza w czwartek i w piątek może nam popadać i będzie to niekoniecznie deszcz, bo deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Zwłaszcza w czwartek. A śnieg może utworzyć w regionie nawet na kilkanaście godzin pokrywę śnieżną — mówi Maciej Maciejewski.

Jeśli marzyliście już o spacerze po wielkanocnym śniadaniu, to niestety będziecie musieli zmienić plany, bo pogoda nie będzie sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu. — Na same święta czyli niedzielę i poniedziałek powinno zrobić się cieplej, ale wygląda na to, że tylko trochę i wcale niekoniecznie ma być słonecznie. Przez cały ten tydzień sytuacja będzie się dynamicznie zmieniała. W każdym razie cały czas będziemy pod wpływem powietrza pochodzącego z dalekiej północy Europy - znad Arktyki. Będziemy po tej stronie frontu polarnego, po której jest chłodniej, a więc jakiejś wiosennej, pięknej, słonecznej i ciepłej aury nie należy się spodziewać. Raczej trzeba z powrotem wyciągnąć ciepłe czapki, szaliki i ciepłe kurtki — powiedział nam pracownik biura prognoz.

Zapytaliśmy również o to, kiedy możemy spodziewać się wyczekiwanych przez wszystkich ciepłych i prawdziwie wiosennych temperatur. — Następny tydzień i kolejne dni powinny z dnia na dzień robić się coraz cieplejsze chociaż w perspektywie pierwszej dekady kwietnia jakichś oszałamiających temperatur nie widać. Nocami będzie zaledwie w pobliżu zera, a w ciągu dnia oczywiście temperatury będą dodatnie, ale na kilkunastostopniowe przynajmniej w pierwszej dekadzie kwietnia jeszcze bym nie liczył.

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wr #2472500 | 79.189.*.* 28 mar 2018 09:47

  najważniejsza jest pogoda ducha, wesołych świąt

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kB #2472337 | 89.228.*.* 27 mar 2018 22:47

   A my sprawdziliśmy, jaka będzie pogoda w Wielkanoc i mamy dobre wiadomości.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. w glebokim CH...U #2471838 | 195.158.*.* 27 mar 2018 11:07

   mam was i wasza pogode, wszedlem tylko zeby sie upewnic czy dobrze zrobilem ze wyjechalem na swieta, POZDRO z KRETY :)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Smutny #2471664 | 5.172.*.* 27 mar 2018 01:03

    Tylko drogowcom niech ktoś powie, żeby piaskarek jeszcze nie chowali.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. www.skupaut-olsztyn.pl #2471598 | 94.254.*.* 26 mar 2018 22:14

     taki klimat

     Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (14)