Warto znów stanąć na podium

2018-03-24 11:26:16(ost. akt: 2018-03-24 12:20:06)

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Strażacy ochotnicy walczą o tytuł "najpopularniejszej OSP". Mieszkańcy mają swoich faworytów, ale jednostki zapowiadają walkę do końca. O prestiżowy tytuł walczy też OSP Lorki. Czy uda się im znów stanąć na podium?
Tadeusz Góralski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Lorki (powiat nowomiejski) od dziecka mia zaufanie do strażaków. — Jak byłem małym chłopcem, sam chciałem zostać strażakiem — wspomina.

Do służby wstąpił w 1970 roku. —Teraz to i synowie są ochotnikami, i wnuki się do tego szykują! — mówi z uśmiechem.

Jako prezes jednostki ma wiele powodów do dumy. — Staramy się być wzorowi— mówi. — Często zajmujemy pierwsze miejsca w zawodach pożarniczych powiatowych i gminnych.

Ale największym powodem do dumy jest... gotowość druhów do służby. — Z moich ochotników jestem dumny!— podkreśla Tadeusz Góralski. — Jak się ich o coś poprosi, to reagują natychmiast. Jak mamy mieć zebranie, to wystarczy, że wyślę sms i już są. W jednostce służy 40 ochotników. Dwanaście z nich to kobiety.
Pan Tadeusz ma 70 lat, ale o odpoczynku ani myśli. Ma siły i chęci, żeby pełnić służbę. — Człowiek to robi jakoś z zamiłowania. Zresztą, jak się chce, to się chwilę znajdzie.

Lorki, to mała wieś położona w gminie Grodziczno. Mieszkańcy doskonale wiedzą, że mogą liczyć na swoich ochotników. — Dobrze o nas mówią — mówi prezes Góralski. — A i my służymy mieszkańcom. Jeździmy do akcji, ale też organizujemy dla nich imprezy.

Mieszkańcy Lorek mogą liczyć na to, że druhowie im festyn zorganizują, a nawet zrobią grilla. — Staramy się we wszystkim ludziom pomagać — podkreśla Tadeusz Góralski.

Widać, że druhowie są doceniani. Przypominamy, że dwa lata temu to właśnie OSP Lorki zajęły drugie miejsce w powiecie nowomiejskim w naszym konkursie (w kategorii jednostek niezarejestrowanych w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym). Czy jednostka powtórzy sukces? Prezes nie kryje, że bardzo na to liczy. — Cały czas myślimy o tym konkursie — nie kryje. — Chcielibyśmy znów stanąć na podium.

Warto docenić ochotników! Nie tylko czuwają w dzień i w nocy, pędzą do pożarów i wypadków, ale też na co dzień angażują się w życie lokalnej społeczności.

A w rankingu regionalnym od kilku dni bez zmian. Według danych z wczoraj z godziny 11. na prowadzeniu pozostaje Ochotnicza Straż Pożarna w Trelkowie. Na drugim miejscu znajduje się OSP Piasutno, a na trzecim OSP Harsz.
Głosowanie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną potrwa do 1 maja. W każdym powiecie wyłonimy po trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajdują się w tym systemie.

Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Głosowanie polega na wysłaniu sms-a pod przypisany numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie zgodnie z danym powiatem. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP z listy danego powiatu. Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł brutto.

at

. Głosowanie potrwa do 1 maja. W każdym powiecie wyłonimy trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajdują się w systemie. Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Głosowanie polega na wysłaniu sms-a pod przypisany numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie zgodnie z danym powiatem. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP z listy danego powiatu. Koszt jednego SMS- wynosi 1,23 zł brutto.

Wybieramy Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną:

RANKING W POWIECIE NOWOMIEJSKIMRANKING REGIONALNY: KLIKNIJ tutaj


RANKING: Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze


RANKING: Kobiece Drużyny Pożarnicze


RANKINGI POWIATOWE

Powiat braniewski


Powiat działdowski


Powiat elbląski


Powiat ełcki


Powiat giżycki


Powiat gołdapski


Powiat iławski


Powiat kętrzyński


Powiat lidzbarski


Powiat mrągowski

Powiat nidzicki


Powiat nowomiejski


Powiat olecki


Powiat olsztyński


Powiat ostródzki


Powiat piski


Powiat szczycieński


Powiat węgorzewski


Regulamin: kliknij tutaj