Lewica szykuje kontrofensywę

2018-03-23 12:00:00(ost. akt: 2018-03-23 13:01:38)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Do wyborów parlamentarnych zostało niewiele ponad rok. Kolejne sondaże dają Sojuszowi Lewicy Demokratycznej w wyścigu do ław poselskich trzecie miejsce. O szansach SLD rozmawiamy z Marcinem Kulaskiem, sekretarzem generalnym SLD, radnym sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.
— Trzecie miejsce w sondażach, komentatorzy zapowiadają powrót Sojuszu na Wiejską. Można powiedzieć, że udało się wam?
— Ktoś może powiedzieć, że się nam udało, ktoś inny — pomyśleć, że teraz zostaje tylko czekać do wyborów i odliczać do chwili, kiedy znowu członkowie Sojuszu pojawią się w Sejmie. Dla kierownictwa partii dobre sondaże oznaczają jednak tylko dwie rzeczy.

— Jakie?
— Po pierwsze, że obrany blisko dwa lata temu kierunek jest dobry. Postawiliśmy na organizacyjną i finansową odbudowę partii, kontakt z ludźmi, a przede wszystkim — na mądrą obecność w mediach. Pokazaliśmy, że politykę można uprawiać inaczej niż proponuje Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska: konsekwentnie, rzeczowo, spokojnie, bez agresji, za to z potrzebną rozwagą i dystansem.

— Co to znaczy?
— Bronimy państwa prawa, Konstytucji, praw kobiet, godności ludzi, którzy pracowali w Polsce Ludowej. Składamy projekty ustaw, uczestniczymy w demonstracjach i je organizujemy. Dziś ta droga jest już sprawdzona i będziemy nią podążać dalej.

— A jaki jest ten drugi wniosek wynikający z sondaży?
— Że musimy pracować i więcej, i ciężej. Sympatie, które widzimy w sondażach, nie są dane raz na zawsze. Dobrze pokazuje to — już ponad dwudziestoletnia — historia Sojuszu. Dzisiaj stawiamy na rzetelne przygotowanie do wyborów samorządowych: przygotowujemy dobre listy, mądrych kandydatów na prezydentów miast, a przede wszystkim – program samorządowy. Chcemy pokazać, że Sojusz jest partią, która wie, jak powinny wyglądać polskie gminy, powiaty i województwa oraz co zrobić, by zrealizować tę wizję.

— Jakby pan opisał Sojusz obecnie, jak on wygląda?
— Mamy się czym pochwalić. Rządzimy i współrządzimy w wielu miastach. Wystarczy przywołać choćby Łódź, Bydgoszcz, Kalisz, Częstochowę, Świdnicę czy w naszym województwie Bartoszyce i Elbląg. Budujemy żłobki i przedszkola, stawiamy na mieszkania komunalne, tworzymy przestrzeń przyjazną dla osób starszych, wspieramy młodych, pamiętamy o niepełnosprawnych. To wszystko to jednak dopiero początek: przed nami wyborczy maraton. Wybory samorządowe, europejskie i – na końcu – parlamentarne. Nie wiem, czy uda się zakończyć go sukcesem, ale wiem, że będziemy na niego ciężko pracować.
mmi

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ????????????? #2472138 | 91.233.*.* 27 mar 2018 17:49

  Jak chcecie przerżnąć wybory, to znowu weście na swoje listy lewactwo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. parafianin DO BONII #2471060 | 91.231.*.* 26 mar 2018 11:35

  BONII-PRYMITYWIE, CWELU KATOLICKI I KURWO MĘSKA CO TY PISZESZ POJEBAŃCU ?. JESTES GŁUPI , BOS BIEDNY, A BIEDNY , BOS GŁUPI.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. sld #2471048 | 188.146.*.* 26 mar 2018 11:20

  Wyklęty powstań ludu ziemi, powstańcie których dręczy PIS.. ha ha ha. Grodzka na prezydenta! Biedroń na premiera! Emerytur nie oddamy, 500+ zabierzemy, islamistów sprowadzimy, gender w każdej szkole. Aborcja na życzenie u higienistki w każdej podstawówce. Nasz program: PIS jest zły razy trzy. Bo my wysoki sądzie chcemy żeby było tak jak było. Oddajcie nasze koryto.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 4. bonii #2470882 | 176.221.*.* 26 mar 2018 08:14

  SLD tak jak PO i Smiesznonowoczesni to prawie sama zydowska holota..Ppogonic te zydowskie przyblkedy przebrane za polskie nazwiska ze wszystkich szczebli wladzy.Dosc p[anoszenia sie zydowstwa w polsce

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. bonii #2470881 | 176.221.*.* 26 mar 2018 08:13

   SLD tak jak PO i Smiesznonowoczesni to prawie sama zydowska holota..Ppogonic te zydowskie przyblkedy przebrane za polskie nazwiska ze wszystkich szczebli wladzy.Dosc p[anoszenia sie zydowstwa w polsce

   odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (14)