Nieprawidłowości w WSPol. w Szczytnie. CBA wszczęło śledztwo

2018-03-23 10:26:01(ost. akt: 2018-03-23 10:37:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum CBA

Zakończona kontrola białostockiego CBA dotycząca przebudowy strzelnicy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie wykazała szereg nieprawidłowości. Teraz będzie prowadzone śledztwo.
Kontrola dotyczyła określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w związku z realizacją inwestycji pn. „Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj przebudowy strzelnicy krytej zlokalizowanej na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad jego realizacją”. Kontrola obejmowała okres 2015-2017. Wartość kontrolowanej inwestycji to 4 295 000,10 zł.

W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono nieprawidłowości polegające m.in. na: braku nadzoru nad realizacją przebudowy strzelnicy oraz kontrolowania rozliczeń robót wynikających z umowy zawartej z wykonawcą, a także pracą Sekcji Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami WSPOL, niezgodność zakresu odebranych prac z protokołami odbioru oraz Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia, brak osoby odpowiedzialnej z ramienia WSPOL, która by dokonywała jakiejkolwiek segregacji materiałów rozbiórkowych i wydawała zgodę na ich ponowne użycie oraz poświadczanie nieprawdy w dokumentach.

Całość materiałów z kontroli trafi do śledztwa prowadzonego przez Delegaturę CBA w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ciekawy cytat: #2469336 | 88.156.*.* 23 mar 2018 19:42

    "brak osoby odpowiedzialnej z ramienia WSPOL, która by dokonywała jakiejkolwiek segregacji materiałów rozbiórkowych i wydawała zgodę na ich ponowne użycie" A czy takie osoby wyznacza olsztyński ratusz na prowadzonych budowach? ;) Interesuje mnie np. poniemiecka kosta z Wojska Polskiego... No gdzie to "upłynniono?

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)