Grzegorz Schetyna: My wiemy, jak wygrywać z PiS... [ZDJĘCIA, WIDEO]

2018-03-13 19:51:46(ost. akt: 2018-03-13 20:39:25)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Prawie 80 parlamentarzystów z Platformy Obywatelskiej przyjechało wczoraj na Warmię i Mazury, żeby spotkać się z mieszkańcami 20 miast. To drugi taki desant PO na region i oczywiście ma związek z nadchodzącymi wyborami samorządowymi.
Najważniejsi politycy PO na czele z Grzegorzem Schetyną przyjechali na Warmię i Mazury, żeby spotkać się z wyborcami. Będą tu dwa dni. To już drugi taki desant PO na region. Poprzednio czołowi politycy Platformy odwiedzili nasze województwo w maju ubiegłego roku. Przyjazd polityków rzecz jasna ma związek ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

— Chcemy pisać program dla Warmii i Mazur, słuchając mieszkańców, rozmawiać o tym, jak można wpisać te ważne, lokalne sprawy w program, z którym pójdziemy też do wyborów parlamentarnych. To także możliwość rozmowy z mieszkańcami o aktualnych sprawach — powiedział lider PO Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej w Olsztynie. — Cieszymy się, że możemy tu być.

Konferencja Grzegorza Schetyny

Olsztyn- Hotel Warmiński. Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny

Przewodniczący PO odpowiadał także na pytania dziennikarzy. Na nasze pytanie o ostatni sondaż CBOS z marca, który pokazuje zaledwie 14-procentowe poparcie dla PO, co jest najgorszym wynikiem od listopada 2016 roku, odparł:

— To sondaż CBOS. A to instytucja rządowa. Ten sondaż jest ewidentnie zmanipulowany i mówię to z pełną odpowiedzialnością — stwierdził lider PO. — 70-procentowa frekwencja, chociażby to. To jest coś, co w Polsce się jeszcze nie zdarzyło od 1989 roku. I trzeba mieć dystans do sondażu, jak też pokorę do tych, które dają nam wzrost w ostatnich notowaniach.


To nie zmienia faktu, że musimy odbudować wizerunek, pozycję PO, przekonać Polaków, żeby mogli nam zaufać, że PO daje gwarancję zbudowania szerokiej listy partii opozycyjnych, środowisk, które nie zgadzają się, aby centralistyczna antysamorządowa polityka PiS zdominowała naszą rzeczywistość.
Wiemy, jak wygrywać z PiS, dlatego też takie spotkania traktujemy jako nie tylko ofertę programową, ale też personalną, polityczną, żeby pokazać, że chcemy i będziemy razem w tych i następnych wyborach, tworząc obywatelskie koalicje.

Grzegorz Schetyna:

Zapytany o listy wyborcze do sejmików w kontekście współpracy z Nowoczesną, możliwość zawierania koalicji z PiS, czego nie wyklucza choćby PSL, zażartował: — Proszę tak źle nam nie życzyć.

Konferencja Grzegorza Schetyny

Olsztyn- Hotel Warmiński. Konferencja prasowa Grzegorza Schetyny

Jak powiedział lider PO, współpraca z Nowoczesną dotyczy wspólnej listy do sejmików, ale partie są otwarte na nowe, inne środowiska samorządowe, ruchy miejskie, wszystko, co pokaże obywatelski charakter tej koalicji. I chciałby powtórzenia takiej koalicji obywatelskiej w miastach w wyborach na prezydentów, burmistrzów, ale także w wyborach do rad miejskich, powiatowych.

Na pytanie, czy PO weźmie udział w pracach nad projektem wynagrodzeń dla osób sprawujących najwyższe urzędy w państwie, który jeszcze w tej kadencji ma trafić do Sejmu, powiedział:

— Bierzemy udział w dyskusji, która jest poważna i prawdziwa. Ta nie jest ani poważna, ani prawdziwa. Kompromitujące jest to, co robi rząd w ostatnim czasie, kompromitujące są nagrody dopisywane do comiesięcznych pensji, To jest jeden wielki wstyd. Nie chcą z nami rozmawiać, nie słuchają głosu opozycji, a klasyczny przykład to ustawa o IPN. Kiedy mówiliśmy, że trzeba ją zatrzymać, znowelizować. Słowa nie było z tamtej strony. Ani z Kancelarii Prezydenta, ani z Kancelarii Premiera. To jest prawdziwa twarz PiS.

Mówiąc o ostatnich dymisjach w rządzie Grzegorz Schetyna stwierdził:
Tu jak w soczewce widać, na czym polega polityka PiS. Bo ci wyrzuceni wiceministrowie będą mieli trzymiesięczne wypowiedzenie, a potem — mogę się założyć o to z premierem Morawieckim — wszyscy dalej będą pracowali tam, gdzie dzisiaj, tyle że na innych stanowiskach. Będą dyrektorami, doradcami i będą zarabiać większe pieniądze.

Lider PO odniósł się też do odwołania ze stanowiska szefa amerykańskiej dyplomacji Rexa Tillersona, który dzwonił do prezydenta Andrzeja Dudy, ale do rozmowy nie doszło. Czy pan odbierał wszystkie telefony, kiedy był marszałkiem Sejmu? — zapytał dziennikarz.

— Tak, i jeśli miałbym coś doradzić prezydentowi Dudzie, to żeby pogratulował Mike'owi Pompeo (następca Tillersona — red.) tej nominacji, bo to dobrze będzie służyć relacjom polsko-amerykańskim, które są w najgorszym stanie od 1989 roku.

am


Komentarze (77) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piotrek #2463344 | 46.171.*.* 15 mar 2018 16:46

  Te Panie na zdjęciu chcą mojego i Waszego dobra tak? Może jestem przewrażliwiony ale dlaczego mają miny jakby chciały wszystkich w koło zajeb*ć? Wróciłem do tytułu artykułu, im chodzi o zmiażdżenie PiS a nie o polepszenie bytu nas-żuczków, stąd też zapewne te bojowe nastawienie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Nick #2462681 | 37.201.*.* 14 mar 2018 19:24

  Gdzie jest moj wpis z wczoraj? Prawda boli ?Jednak ta gazeta nie popiera rzadu. Cenzura jak za komuny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. . #2462678 | 37.47.*.* 14 mar 2018 19:20

  A GDZIE SIĘ PODZIAŁA WSTRĘTNA KOPACZKA.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Zaraz zaraz #2462578 | 217.153.*.* 14 mar 2018 17:24

  Przecież byli już przy władzy przez 8 lat i co takiego zrobili dla ludzi?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 5. wicher #2462412 | 100.12.*.* 14 mar 2018 14:18

  Okropne sa te PO-paprance!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (77)