"Rataj" czeka na uczniów

2018-03-20 09:00:00(ost. akt: 2018-03-20 13:59:00)
Już 22 marca reszelska szkoła otworzy swoje podwoje dla przyszłych uczniów

Już 22 marca reszelska szkoła otworzy swoje podwoje dla przyszłych uczniów

Autor zdjęcia: Artur Palke

Dzień Otwarty jest jednym z najważniejszych dni w życiu każdej ze szkół. Jego organizacja wymaga wielu często wielotygodniowych starań. Sztuką jest w kilka godzin przekazać to, co szkoła ma do zaoferowania przez cały rok.
Istotnym aspektem jest zaprezentowanie tego, co wyróżnia to miejsce spośród innych, co przekona przyszłych uczniów, ich rodziców o tym, że warto je wybrać, bo wzbudza zaufanie i przyciąga ciekawą ofertą. Interesująco brzmiący kierunek już nie wystarcza. Rodzice stawiają na zawód z przyszłością, który zapewni miejsce na rynku pracy. Młodzież, która w wieku 16 lat ma jeszcze niesprecyzowane plany, kieruje się raczej wyborem towarzystwa rówieśniczego, chciałaby ciekawych zajęć dodatkowych i rozwoju swoich zainteresowań. Każdy ma inny cel. Jedni chcą wyuczyć się zawodu, inni przygotować po podjęcia studiów, a jeszcze inni mają nadzieję, że to szkoła odkryje w nich ukryty talent, predyspozycje zawodowe i pozwoli odnaleźć właściwy kierunek na przyszłość.

22 marca w godz. 9.00-13.00 dyrektor, grono nauczycieli i uczniowie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu postarają się udowodnić, że ta szkoła jest w stanie sprostać tym wszystkim oczekiwaniom. Aby się przekonać, warto przybyć i osobiście poczuć klimat tego miejsca. Zwiedzić szkołę, internat, bibliotekę. Poznać nauczycieli, posłuchać tych, którzy już „wsiąkli” w środowisko, to przecież oni są najlepszym weryfikatorem działań, słów, obrazów, które szkoła przekazuje na zewnątrz. Ci młodzi ludzie z klas III oddziałów gimnazjalnych, którzy mają wąskie zainteresowania, znajdą tutaj z pewnością kierunek odpowiadający ich dziedzinie.

Od września 2018 czeka na nich bowiem 8 możliwych klas. Uczniowie każdej z nich zaprezentują efekty swoich prac, swoje umiejętności, objaśnią, oprowadzą po szkole. Klasy pożarnicze z elementami ratownictwa medycznego wystąpią w pokazie gaśniczo- ratowniczym przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej w Reszlu. Wydarzenie z pewnością spektakularne, gdyż będziemy świadkami gaszenia pojazdu i resuscytacji krążeniowo- oddechowej wykonywanej na poszkodowanych. Uczniowie, którzy przeszli już pierwszy egzamin z przedmiotu „ratownictwo medyczne” zmierzą także poziom cukru i ciśnienia krwi. Zapaleni gracze spoza szkoły powalczą tego dnia w „Potyczkach Counter Strike- go!” z uczniami Zespołu (zgłoszenia na stronie szkoły). Konkurs „Mam talent” ma za zadanie wypromować różnorakie talenty zarówno spośród gości, jak i te szkolne. Wystąpią więc młodzi artyści teatralni w małej formie „ Czas”. A młodych aktorów w szkole pod dostatkiem. Działają w dwóch szkolnych kołach teatralnych. To działające przy internacie ma za sobą już wiele występów na terenie Reszla i okolic. Miłośników sztuk walki ucieszy pokaz Karate Kyokushin. Wystąpią uczestnicy z Reszla i regionu w różnych kategoriach wiekowych. Żaden mur im się nie oprze… Tego dnia swoje stanowiska wystawią firmy współpracujące ze szkołą: firma MTI Furninova Polska (pokaz maszyn i montażu mebli), patron klas Technikum Technologii Drewna i Branżowej Szkoły I stopnia (zawód stolarz) firma Festool Polska (pokaz elektronarzędzi), firma Rema SA (promocja usług i narzędzi). Dr Jerzy Domański Prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk Technicznych UWM przedstawi ofertę kształcenia tego wydziału. Nikt z przybyłych gości nie opuści imprezy głodnym. Sponsorzy zadbają o to, aby każdy mógł skosztować słodkie co nie co i zjeść ciepłą przekąskę z grilla. Zapowiada się miły dzień. Wszelkie szczegóły imprezy dostępne na stronie szkoły- zsreszel.pl. Serdecznie zapraszamy!

Julita Woźniakowska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Georg #2467700 | 94.254.*.* 21 mar 2018 18:20

    Coś dziwnie podejrzenie mocno namawiają si nauki w tej szkole,natworzyc kierunków to nie problem ale czy kadra na doświadczenie?....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz