Seniorzy przyjadą do Kortowa wziąć udział w projekcie UWM

2018-03-07 09:47:06(ost. akt: 2018-03-27 13:43:01)
Półtora tysiąca słuchaczy z 13 uniwersytetów trzeciego wieku w regionie, będzie się kształcić dzięki nowemu programowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski otwiera bramy wiedzy dla uniwersytetów trzeciego wieku — z tak zatytułowanym projektem, UWM wziął udział w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na wsparcie uniwersytetów trzeciego wieku. Mimo, że konkurencja była niemała — do ministerstwa zostało skierowanych 49 wniosków — uczelni z Olsztyna udało się znaleźć w pierwszej czwórce.

Dzięki temu otrzyma 339 tys. zł dofinansowania. Za te pieniądze zostaną zorganizowane wykłady, warsztaty i konferencje, w których udział weźmie ponad 1500 seniorów. Zajęcia będą się odbywały głównie w Kortowie. Słuchacze z mniejszych miast będą tu dowożeni specjalnie zamówionymi na tę okoliczność autobusami.

— W projekt włączmy 13 uniwersytetów trzeciego wielu z całego województwa. Wiele z nich prężnie już działa. Tak jest np. w Ostródzie, Iławie czy Działdowie. Ale projekt obejmie też placówki, które dopiero się tworzą czyli Purdę i Białą Piską — podkreśla prof. Stefan Smoczyński, koordynator projektu i pełnomocnik rektora UWM ds. uniwersytetu trzeciego wieku. Pierwsi goście w Kortowie pojawią się już 15 marca. — W planach mamy 8 bloków tematycznych dotyczących różnych sfer życia. W Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody odbędą się warsztaty zatytułowane „Prywatne życie roślin”, na Wydziale Nauk Społecznych nasi seniorzy będą zgłębiać techniki komunikacji, w Katedrze Żywienia Człowieka porozmawiamy sobie o diecie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Kto wie? Może jakaś babcia przyjedzie do Kortowa na wykłady i namówi do studiowania u nas swego wnuka? — zastanawia się prof. Smoczyński.

ap

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: kliknij tutaj
Obrazek w tresci

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. żen #2457905 | 164.127.*.* 9 mar 2018 16:48

    Naukawcy z UWM przeżytą wszystko.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Będzie co trwonić..... 339 tys..... #2456079 | 78.88.*.* 7 mar 2018 14:25

    Szkoda, że nie 340 tys.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)