Jeden z serwisów UWM nagrodzony w konkursie geniuszy

2018-02-28 10:31:52(ost. akt: 2018-02-28 10:58:27)

Autor zdjęcia: uwm.edu.pl

Serwis rekrutacyjny UWM jednym z najlepszych w Polsce! Zajął drugie miejsce w konkursie Genius Universitatis w zmaganiach z najlepszymi uczelniami w kraju.
Konkurs zorganizowała Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Był rozgrywany w kategoriach reklama prasowa, event wspierający rekrutację, gadżet promocyjny, kampania w mediach społecznościowych, video online, content marketing oraz serwis rekrutacyjny. Do konkursu zgłosiło się 46 uczelni w tym politechniki Warszawska, Wrocławska i Świętokrzyska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz uniwersytety: Ekonomiczny i Medyczny w Poznaniu, Jagielloński, Gdański, Wrocławski, Marii Curie-Skłodowskiej.

Uniwersytet Waermińsko-Mazurski w Olsztynie wystartował w trzech kategoriach i zdobył drugie miejsce w kategorii serwis rekrutacyjny. Wyprzedziła nas warszawska uczelnia Łazarskiego. Na trzecim miejscu, po UWM, znalazła się Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Nasz nagrodzony zespół pracował w składzie: Wioletta Ustyjańczuk — kierownik, Michał Orłowski, Cezary Kuczyński, Janusz Pająk, Katarzyna Wróblewska, Dominik Łukasik, Paweł Łojewski i TV Kortowo.

Nagrodę w imieniu UWM odebrał prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów UWM, podczas Gali Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2018 w Pałacu Kultury w Warszawie. To pierwsza tego typu nagroda, którą zdobył nasz uniwersytet — powiedział Przyborowski. — Mogłem się też przekonać, że serwis podoba się młodzieży. Przechodząc holem Pałacu Kultury i Nauki słyszałem zdanie: „Warto do nich iść na studia”.

Serwis rekrutacyjny UWM w 2017 roku miał 378 tys. odsłon i 84,3 tys. użytkowników. Stale jest w budowie.

lek, mzg