SuperSołtys 2018: Gospodarz Słonecznika zna wieś jak własną kieszeń

2018-02-26 12:05:57(ost. akt: 2018-03-09 22:52:15)
Adam Kowalewski

Adam Kowalewski

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Pomocny, kontaktowy, z sercem na dłoni — szukamy wyjątkowych sołtysów w naszym regionie. Kto zdobędzie statuetkę? To okaże się już w marcu!
Adam Kowalewski, sołtys Słonecznika, to i komputer naprawi, i pomoże PIT rozliczyć. — Każdy może do mnie przyjść. I z każdą sprawą. Chętnie pomogę — mówi.

Gospodarz Słonecznika zna wieś jak własną kieszeń. Tam się wychował. Potem założył rodzinę i wybudował dom. Od 14 lat dojeżdża do Olsztyna, bo tam pracuje w jednym z banków.

Urząd sołtysa objął w 2015 roku. Za jego sprawą powstała plaża nad jeziorem Bartężek. — Chcemy teraz stworzyć boisko i siłownię na świeżym powietrzu — opowiada o nowych planach. — Kolejną inwestycją będzie doposażanie świetlicy.

Cały Słoniecznik żyje konkursem SuperSoltys 2018, w którym pan Adam bierze udział. — Ludzie zaczepiają mnie i mówią, że zagłosowali na mnie. Sam postanowiłem konkurs nagłośnić na stronie na Facebooku — opowiada.
Był moment, kiedy mieszkańcy Słonecznika swojemu sołtysowi..... już gratulowali wygranej. — A to dlatego że prowadziłem w rankingu powiatowym — opowiada ze śmiechem. — Ludzie myśleli, że to już koniec i że wygrałem. A ja cieszę się, że oni mnie tak doceniają!

Czekamy na kolejne kandydatury. Można je wysyłać do 5 marca do godz. 15 na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl. Głosowanie potrwa do 9 marca. 


Nazwiska kandydatów i zasady głosowania znajdują się na: gazetaolsztynska.pl. Koszt sms-a: 1,23 zł z VAT.

Zapraszamy do zabawy! To okazja, żeby docenić gospodarza swojej wsi!