Wypadek pod Karbowem. Dwie kobiety trafiły do szpitali

2018-02-24 12:40:47 (ost. akt: 2018-02-24 16:27:29)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Ponad dwie godziny trwała akcja ratownicza na drodze pod Karbowem (okolice Lubomina). Dzisiaj 24 lutego około godz. 10:00 auto osobowe uderzyło w drzewo. Jechały nim trzy osoby.
Dwie kobiety trafiły do szpitali. Jedna nich była zakleszczona w rozbitym samochodzie. Uwolnili ją strażacy, którzy aby się dostać do poszkodowanej musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

Na miejscu wypadku byli druhowie z OSP Orneta, OSP Lubomino i strażacy z Lidzbarka Warmińskiego. Pomocy poszkodowanym udzielali też ratownicy medyczni, którzy przyjechali w trzech karetkach pogotowia z Dobrego Miasta, Pieniężna i Ornety.

Kobietę wyciągniętą przez strażaków przetransportowano do szpitala wojewódzkiego śmigłowcem. Ma poważny uraz klatki piersiowej.

Autem podróżowała też jeszcze jedna kobieta, którą karetka zabrała do szpitala MSWiA w Olsztynie oraz mężczyzna. Prawdopodobnie to on był kierowcą auta. Z wypadku wyszedł cało. Lekarz po przebadaniu go uznał, że nie jest konieczna hospitalizacja.

Ruch na drodze był wstrzymany ponad dwie godziny.
lub

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaKomentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jakas dziwna sytuacja #2449611 | 83.23.*.* 27 lut 2018 20:34

  To w koncu kto byl pierwszy? ,,Fachowa pierwsza pomoc to jedna z wielu umiejętności naszych funkcjonariuszy, wśród których są także wykwalifikowani ratownicy. Funkcjonariusze Straży Granicznej udzielili pomocy trzem osobom poszkodowanym w wypadku samochodowym, do którego doszło 24 lutego br. w godzinach przedpołudniowych w Karbowie koło Ornety. Kierowca samochodu osobowego marki KIA stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zatrzymał się na poboczu. Będący świadkami zdarzenia funkcjonariusze Straży Granicznej oraz okoliczni mieszkańcy natychmiast ruszyli z pomocą. Jedna z poszkodowanych osób była zakleszczona w aucie. Funkcjonariusze SG uwięzioną w pojeździe kobietę okryli kocem termicznym. Zadbali również o bezpieczeństwo pozostałych osób i zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przybycia służb ratunkowych. Dwie z trzech poszkodowanych osób zostały przetransportowsne do szpitala....." To OSP? SG? CZY KTO BO WSZEDZIE INACZEJ

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. NomadI #2449181 | 31.0.*.* 27 lut 2018 12:23

  Kto pierwszy ten lepszy :-), na pewno na końcu przyjechały służby medyczne, po 10-15 min, gdyby była sytuacja poważna z poszkodowanymi to straż wiele by nie mogła zrobić, SĄ przeszkolenie do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej, straż niema odpowiedniego sprzętu i kwalifikacji jak służby medyczne. Jako pierwsi na miejscu powinna być pomoc medyczna, jest to przerażające że na powiat lidzbarski są dwie karetki, z czego jedna w Ornecie podstawową i w Lidzbarku specjalistyczną.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Ja jaaaaaaa #2448716 | 83.23.*.* 26 lut 2018 17:17

  A co za różnica kto był pierwszy? Dla nue których bardzooo. Był wypadek i trzeba było udzielić pomocy. Tyle!!!!

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Mieszkaniec #2447707 | 37.47.*.* 24 lut 2018 20:44

  Dokładnie w Karbowie to jest gmina Orneta. Pierwsza była OSP Orneta.

  odpowiedz na ten komentarz

 5. Czary mary #2447642 | 195.136.*.* 24 lut 2018 18:42

  Ciekawi mnie to skąd piszący ten artykuł miał informację o tym zdarzeniu bo trochę wprowadza czytelników w błąd.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (6)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD