Siedlisko pod świerkami w Wielkim Dworze

2018-02-23 10:25:25(ost. akt: 2018-02-23 10:29:58)   Artykuł sponsorowany
Andrzej Sprzączak

Andrzej Sprzączak

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Własny, mały domek, ogród, sad i ławeczka w cieniu srebrzystego świerka… Marzenia tylko czasami same się spełniają. Częściej jednak trzeba im pomóc. Zatem przestań marzyć i kup dom otoczony drzewami w Wielkim Dworze k. Małdyt.
Na półhektarowej posesji znajdują się dwa, całoroczne, w pełni wyposażone domy mieszkalne. To świetna okazja dla tych, którzy szukają ciszy i spokoju łącząc prace z odpoczynkiem. Można tu bowiem mieszkać i jednocześnie prowadzić np. działalność agroturystyczną.

Większy dom, liczący ponad 200 mkw można przeznaczyć właśnie na agroturystykę lub pod wynajem.

Budynek jest dwupoziomowy. Na piętrze mieszczą się umeblowane 4 pokoje z łazienkami, na dole natomiast jest 1 pokój z łazienką, w pełni wyposażona jadalnio-kuchnia. Jest też salon z kominkiem Tu goście mogą odpoczywać po wędrówkach czy grzybobraniu. Przygotowano również pomieszczenie na podłączenie sauny.

W budynku wyodrębniono także dwupoziomowe mieszkanie z osobnym wejściem. Mieszkanie także jest w pełni wyposażone w meble i sprzęty AGD, i można w nim zamieszkać od zaraz.

Drugi, mniejszy dom, o pow. 116 mkw przeznaczony jest do mieszkania lub pod wynajem. Ma w pełni wyposażoną kuchnię, łazienkę i salon z kominkiem. Na górze jest toaleta i umeblowane pokoje z klimatycznymi skosami.

Siedlisko znajduje się w Wielkim Dworze, na pięknej równinie krajobrazowej, otoczonej lasami, polami i łąkami. To miejsce przyjazne jest nie tylko dla ludzi, ale także ptaków i zwierząt. Właśnie swoje gody rozpoczęły żurawie. Wielki Dwór upodobały sobie także bociany. Obecność tych ptaków to najlepszy znak, że panuje tu wspaniały, zdrowy klimat.

Posesja, na której znajdują się budynki jest uporządkowana, ogrodzona i otoczona szpalerem wysokich tui i srebrzystych świerków. Wyodrębniono tu także strefy odpoczynku: ławeczki pod drzewami czy miejsce na ognisko i grilla. Ale miejsca jest tak dużo, że można tu posadzić niewielki sad czy stworzyć sobie ogród kwiatowy lub warzywny.Domy ogrzewane są alternatywnie: piecem CO na ekogroszek lub elektrycznie. Ścieki trafiają do biooczyszczalni.

W okolicy są dwa piękne jeziora: Ruda Wodna w Małdytach i Ewingi w Zalewie. Znajdują się tu także wspaniałe szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe. Na amatorów wędrówek, miłośników flory i fauny czeka Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich, Ogród dydaktyczny w Jerzwałdzie. W Zalewie jest skatepark, a w Rzecznej i Plękitach stadniny koni. Stąd także jest niedaleko do Elbląga, Malborka czy Gietrzwałdu. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.

W pobliżu jest szkoła, przychodnia, kościół, a w samym Wielkim Dworze dobrze zaopatrzony sklep. Zresztą, z zaopatrzeniem nie problemu, gdyż funkcjonuje tu także dowóz towarów do domu.

Sam Wielki Dwór powstał ok. roku 1358. Otoczony dziewiczymi lasami jest świetnym miejscem do życia, wychowywania dzieci, ale także do prowadzenia np. rodzinnego biznesu zachowując pełnię spokoju i prywatności. Posesję na której są opisane budynki, można z łatwością rozdzielić, zachowując pełnię prywatności.

Szukasz dla siebie takiego miejsca? Chcesz prowadzić własny biznes? Zadzwoń: tel. kom.: 784 036 311, napisz: alinagumkowska@wp.pl.

Siedlisko pod świerkami w Wielkim Dworze

Siedlisko pod świerkami w Wielkim Dworze

Siedlisko pod świerkami w Wielkim Dworze

Siedlisko pod świerkami w Wielkim Dworze