Piotr Hauzer: To jest po prostu praca z ludźmi

2018-02-22 20:23:44 (ost. akt: 2018-03-09 23:07:17)
Dobry sołtys to prawdziwy skarb. Kto okaże się najlepszym gospodarzem wsi i otrzyma tytuł SuperSołtysa 2018? To okaże się już w marcu!
Piotr Hauzer ma 33 lata, ale ludzie z Linowca ( gm. Grodziczno) zaufali mu i wiedzieli, że będzie dobrym sołtysem. Swój urząd sprawuje pierwszą kadencję. — Rok temu też ktoś mnie zgłosił do konkursu — wspomina. — To wielkie wyróżnienie! Jeśli głosuje się na swojego sołtysa, to znaczy, że widzi się w nim coś pozytywnego.

To właśnie pan Piotr zamyka pierwszą dziesiątkę rankingu regionalnego (dane z wczoraj). Jaki jego zdaniem powinien być SuperSołtys 2018? — Na pewno cierpliwy, wyrozumiały dla mieszkańców i spokojny — wymienia. I dodaje, że wcale nie jest łatwo być sołtysem. Dlaczego? — To jest po prostu praca z ludźmi. Nie da się spełnić oczekiwań wszystkich.

Do Linowca sprowadził się z żoną 12 lat temu. — Dostaliśmy w spadku gospodarstwo i dom. Zresztą nigdy nie lubiliśmy wielkich aglomeracji. Najbardziej cenimy sobie ciszę i spokój — opowiada.

We wsi można zauważyć dużą migrację. Młodzi uciekają za chlebem. Średnia wieku to 50 +. Jednak pan Piotr nie narzeka. Czy w tym roku uda mu się zdobyć tytuł SuperSołtysa 2018? To wszystko zależy od Państwa!

A jak prezentuje się ranking regionalny? Od kilku dni na jego czele pozostaje Emil Rońda, gospodarz wsi Henrykowo w gminie Orneta.

A my czekamy na kolejne kandydatury. Można je wysyłać do 5 marca do godz. 15 na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl. Głosowanie potrwa do 9 marca. Koszt sms-a: 1,23 zł z VAT. Zapraszamy do zabawy!

at


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD