To ludzie zdecydowali, żebym to ja był sołtysem

2018-02-20 11:30:01(ost. akt: 2018-03-09 22:19:06)
Marian Rucki, sołtys Gajewa, bierze udział w naszym plebiscycie po raz drugi

Marian Rucki, sołtys Gajewa, bierze udział w naszym plebiscycie po raz drugi

Autor zdjęcia: Arch. GG

Podobno nic dwa razy się nie zdarza, ale Marian Rucki ma szansę zostać SuperSołtysem po raz trzeci. Zapraszamy do głosowania na swojego gospodarza wsi.
Ja mówię ludziom: dajcie szansę innym, ja już dwa razy wygrałem — śmieje się Marian Rucki, sołtys Gajewa w gminie Giżycko. To właśnie panu Marianowi dwukrotnie przypadł tytuł SuperSołtysa powiatu. Mieszkańcy wsi jednak nie odpuszczają i głosują na swojego gospodarza. I to tak skutecznie, że pan Marian znajduje się na trzecim miejscu rankingu regionalnego.

To on dba, żeby mieszkańcy mieli nowe drogi i oświetlenie. To dzięki niemu, dzieci z Gajewa i okolic bawią się na mikołajkach. — To ludzie zdecydowali, żebym bym sołtysem. A ja się po prostu staram być... normalnym — śmieje się. I dodaje, że mikołajkowa zabawa dla najmłodszych stała się prawdziwym hitem we wsi. Nie dość, że maluchy stawiły się na nią tłumnie, to jeszcze wszyscy wrócili z niej zadowoleni.

Pan Marian jest rolnikiem, uprawia 120 hektarów. Mimo że ma mnóstwo pracy, nie narzeka. — Syn kończy studia rolnicze i mi w gospodarstwie pomaga — opowiada. Cieszy się, że ludzie mu ufają i darzą sympatię. — Jedna z mieszkanek to obeszła wieś i nakazała reszcie głosować na mnie. A oni się wcale nie buntowali — wspomina ze śmiechem.

A jak prezentuje się ranking regionalny? Od kilku dni na jego czele pozostaje Emil Rońda, gospodarz wsi Henrykowo w gminie Orneta.

A my czekamy na kolejne kandydatury. Można je wysyłać do 5 marca do godz. 15 na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl. Głosowanie potrwa do 9 marca. 
Nazwiska kandydatów i zasady głosowania są na: gazetaolsztynska.pl. Koszt sms-a: 1,23 zł z VAT.

Zapraszamy do zabawy!

at