Z zasadami netykiety za pan brat

2018-02-13 12:23:56 (ost. akt: 2018-02-14 09:32:24)

Autor zdjęcia: ZSZ Kurzętnik

W Dniu Bezpiecznego Internetu 6 lutego w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku pod patronatem starosty nowomiejskiego odbył się II Konkurs Savoir Vivre. W tym roku młodzież zmagała się z zagadnieniami dotyczącymi netykiety.
Tegoroczny konkurs ponownie wyszedł poza granice naszego powiatu. Oprócz szkół z: Mroczna, Marzęcic, Jamielnika, Kurzętnika, Bratiana, w konkursie wzięli udział uczniowie z Sampławy, Brzozia i Lidzbarka. Podczas rywalizacji drużyny musiały rozwiązać test, przygotować plakat promujący netykietę, oraz wykonać zadania praktyczne podczas których trzeba było wykazać się znajomością zasad savoir-vivre obowiązujących w internecie. Poziom był bardzo wyrównany, a rywalizacja zakończyła się dogrywką decydującą o końcowym wyniku.

Pierwsze miejsce zajęła szkoła w Sampławie, drugie drużyna Zespołu Szkół z Kurzętnika, a podium zamknęła placówka z Lidzbarka.

Po zakończeniu zmagań konkursowych, odbyło się spotkanie młodzieży z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście Marcinem Czapskim, dotyczące cyberbezpieczeństwa i przestępstw w sieci. Konkurs nie odbyłby się bez sponsorów którzy zadbali o nagrody dla uczestników. Dzięki nim każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek nawiązujący do tematu przewodniego tegorocznego konkursu. Podziękowania należą się także Dorocie Brozdowskiej i jej uczniom z klasy II c ZSZ, którzy zadbali o słodki poczęstunek dla uczestników.

mzal


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dyrektor #2441141 | 2.106.*.* 15 lut 2018 19:49

    A przed szkoła syf pełno papierosów i uczniowie ciągle palą papierosy syf!!!!!!!!!!!!!! Można byłoby im kupić chociaż jeden kosz na papierosy!!!!! wygląda to fatalnie!!!!!!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Bogna #2439884 | 83.9.*.* 14 lut 2018 09:34

    P. mzal co to jest netykieta?

    odpowiedz na ten komentarz