Kto z naszych sportowców wróci z igrzysk w Korei Południowej z medalem?

2018-02-09 10:01:00(ost. akt: 2018-02-08 17:15:15)

Autor zdjęcia: Polski Związek Narciarski

Kamil Stoch? A może Justyna Kowalczyk? Kto z naszych sportowców wróci z igrzysk w Korei Południowej z medalem? Zapytaliśmy olsztynian o szanse medalowe polskich sportowców. Niektórzy z nich liczą po cichu na niespodzianki.
Dla jednych sam wyjazd na igrzyska olimpijskie w koreańskim Pjongczangu to już wielki sukces, ale inni mają większe apetyty. Chcą wrócić w glorii, z medalem na szyi, najlepiej oczywiście w kolorze złotym. Kto ma na to szansę? Kto znowu będzie na ustach całej Polski?

Cztery lata temu na igrzyskach w Soczi dwa złote medale wywalczył Kamil Stoch, a po jednym zdobyli: Justyna Kowalczyk i Zbigniew Bródka. Do tego drużyna panczenistek dołożyła srebrny krążek, a ekipa panczenistów — brązowy. Czy w Pjongczangu, gdzie w piątek zaczyna się olimpiada zimowa, uda się powtórzyć ten wynik, a może nawet powiększyć ten dorobek medalowy? Kto ma tego dokonać? Olsztynianie stawiają na naszych skoczków. Nic dziwnego, bo są w formie i latają daleko.

— Drużynowo na pewno będą na podium, a indywidualnie, to oczywiście Kamil Stoch ma największe szanse. W sumie dwa medale, dwa złota — uważa Michał Izwantowski, student bezpieczeństwa wewnętrznego na UWM. — W innych dyscyplinach raczej nie widzę szans medalowych. Słabo to widzę.
— Szanse i to duże na medale mają nasi skoczkowie I oby tych medali było jak najwięcej — mówi Andrzej Sitarski. — A realnie to myślę, że będą dwa złota, może jeszcze jakiś trzeci medal.

Stefan Brzozowski z Czerwonego Tulipana uważa, że skoczkowie mogą powalczyć z sukcesem nawet o wszystkie medale w skokach. — Jak skoczą dobrze, będą mieli fajny dzień, to mogą zdobyć nawet wszystkie siedem medali — mówi muzyk. — Są wyśmienicie przygotowani, ale wiemy że sport to loteria. Dlatego dramaturgia sportu przyciąga kibiców, bo do końca nie wiadomo, czy mistrz będzie mistrzem. Liczę też, że może inni nasi sportowcy dostarczą nam także powodów do dumy.

Przedsiębiorca Henryk Kamiński, były szef Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, także stawia na naszych skoczków.

— Nie wiem co, ale na pewno coś przywiozą — uważa biznesmen. — Indywidualnie lub w drużynie, bo widać, że są w formie. Tak więc stawiam na skoczków, mogą nawet zdobyć trzy złote medale, a co do reszty naszych sportowców, innych dyscyplin, to trudno powiedzieć.

Inaczej trochę patrzy na szanse medalowe Polaków Mamed Chalidow, bo zapytany o to kto może zdobyć medal odparł. — Wszyscy. Stawiam na wszystkich i wszystkim kibicuję — mówi olsztyński zawodnik MMA. — Wiadomo, że mamy mocnych skoczków, ale nie można też skreślać innych. I każdy ma szansę na medal. Trzeba wierzyć w naszych zawodników, wspierać ich, dodawać otuchy, bo tego teraz bardzo potrzebują. I trzeba pamiętać, że oni reprezentują nasz kraj. Każdy ma szansę na medal — dodaje Chalidow.

Trochę inaczej widzą nasze szanse eksperci sportowi. Zdaniem firmy Gracenote, która przygotowuje prognozy przed każdymi igrzyskami olimpijskimi, polscy sportowcy zdobędą w Pjongczangu tylko trzy medale i wszystkie w skokach narciarskich. Eksperci typują, że dwa medale wywalczy Kamil Stoch: złoty na dużej skoczni i brązowy na normalnym obiekcie. A do tego dojdzie jeszcze złoty krążek zdobyty drużynowo przez polskich skoczków. Według raportu Gracenote, w Pjongczangu nasza ekipa zajmie 16. miejsce w klasyfikacji medalowej. A triumfować będą Norwegowie, którzy wywiozą z Korei 41 medali, w tym 13 złotych.
Jednak w sporcie wszystko może się zdarzyć, niejeden już witał się z gąską i potem płakał po kątach.

— I po cichu liczę na naszą biathlonistka Weronikę Nowakowską — zdradza Krzysztof, student politologii na UWM. — Bo sport bez niespodzianek, to byłaby wielka nuda.
am

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zb #2437372 | 9 lut 2018 22:03

  poczekajmy, po igrzyskach się okaże!!!!!!!!!!!!!!!, skączmy z tą prasją.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #2437034 | 93.233.*.* 9 lut 2018 11:40

  przestańcie wieszać medale na szyjach naszych Sportowców!!! Wśród naszych są też inni i też będą chcieli zdobywać medale, więc TRZYMAJMY KCIUKI I ZYCZMY IM JAK NAJLEPIEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Z"ukosa' #2437027 | 83.6.*.* 9 lut 2018 11:31

  Z medalem wróci tylko Duda ....! bo więcej nikomu się nie uda .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. zbyszek #2437011 | 89.228.*.* 9 lut 2018 10:57

  Za numer z telefonami nie chce mi sie oglądac otwarcia igrzysk.Taki mam charakter.

  odpowiedz na ten komentarz

 5. krls #2437005 | 86.191.*.* 9 lut 2018 10:47

  w nagrode do koreii polnocnej :) 3 medale dla Nas

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)