Nepalczycy zdeklasowali Ukraińców. Teraz to oni najczęściej pracują u nas nielegalnie

2018-02-06 20:08:08(ost. akt: 2018-02-07 11:16:30)

Autor zdjęcia: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Wystarczyło 21 kontroli w ciągu miesiąca, by stwierdzić, że prawie co trzeci zatrudniony w naszym regionie obcokrajowiec pracuje nielegalnie.
W minionym miesiącu funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili 21 kontroli. Ich celem było prześwietlenie rynku pracy obcokrajowców.

Kontrolą objęto 176 cudzoziemców i stwierdzono, że 50 z nich pracowało w styczniu tego roku niezgodnie z przepisami. Nieprawidłowości miały miejsce na terenie powiatu ełckiego, iławskiego, oleckiego, olsztyńskiego

Jak informuje Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, najczęściej powtarzającymi się naruszeniami przepisów były: praca bez wymaganego zezwolenia bądź oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy oraz praca na innych warunkach niż określone w zezwoleniu lub oświadczeniu.

Branże w których stwierdzono nieprawidłowości to tradycyjnie już: transport, budownictwo, rolnictwo, gastronomia, turystyka oraz firmy zajmujące się pośrednictwem pracy. W ubiegłym miesiącu najczęściej nielegalnie wykonującymi pracę byli obywatele Nepalu, Ukrainy, Indii i Filipin.

Po kontrolach funkcjonariusze Straży Granicznej skierowali do sądów 13 wniosków o ukaranie pracodawców. Ponadto w minionym miesiącu sądy wymierzyły kontrolowanym wcześniej przedsiębiorcom grzywny na łączną kwotę 13 650 zł.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. docho #2435224 | 83.9.*.* 7 lut 2018 09:03

    pracownik taki co nie pali nie robi sztucznych przerw w pracy

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz