Obwodnica Olsztyna z poślizgiem, problemy na ul. Partyzantów. Na nowe drogi jeszcze poczekamy

2018-02-05 17:30:08(ost. akt: 2018-02-05 14:22:00)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dwa, trzy miesiące dłużej być może będziemy musieli poczekać na południową obwodnicę Olsztyna. Także w Olsztynie może opóźnić się remont ulicy Partyzantów. Wszystko przez pogodę, a dokładnie obfite deszcze.
Wyjątkowa, deszczowa pogoda w ubiegłym roku mocno pokrzyżowała szyki drogowcom i teraz wielu z nich występuje o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji. I tak jest w przypadku wykonawców obu odcinków obwodnicy Olsztyna, którzy złożyli tzw. roszczenia terminowe, wynikające ze złej pogody w ubiegłym roku. W grę może wchodzić około dwa, trzy miesiące poślizgu.


Ubiegły rok był rzeczywiście wyjątkowo deszczowy, co wpłynęło niekorzystnie na tempo prac na wszystkich drogach. W swych wnioskach wykonawcy obwodnicy podnoszą, że np. w kwietniu, wrześniu i październiku ub. roku średnia miesięczna opadów ponad pięciokrotnie przekroczyła normę.

Jednak wykonawców obowiązują nadal terminy wynikające z umów. Zgodnie z tym, pierwszy odcinek obwodnicy od okolic Kudyp do Tomaszkowa ma być gotowy 18 czerwca, a drugi — od Tomaszkowa do Wójtowa — 29 października. Najpóźniej zostanie oddany do użytku, będący częścią obwodnicy, węzeł Pieczewo — w połowie czerwca 2019 roku. Koszt budowy całej południowej obwodnicy Olsztyna to prawie 1,4 miliarda złotych.

W II kwartale tego roku powinny się też już zakończyć wszystkie roboty na odcinku S51 Olsztynek-Olsztyn. Wprawdzie droga została oddana do użytku pod koniec grudnia ubiegłego roku, ale trzeba jeszcze zakończyć roboty na drogach serwisowych, postawić ekrany dźwiękochłonne czy wykonać nasadzenia.


W przypadku ul. Partyzantów wykonawca robót — firma Balzola — już zasygnalizowała miastu, że w związku z niekorzystnymi warunkami, chciałaby przedłużenia terminu zakończenia prac. Zgodnie z umową odcinek ul. Partyzantów od ul. 1 Maja do ronda Bema ma być gotowy w lipcu tego roku.


Z powodu zapowiadanych na ten tydzień mrozów, przesunięto też o tydzień zmianę tymczasowej organizacji ruchu na Partyzantów i pl. Bema. I tak w nocy z piątku na sobotę (9/10 lutego) nastąpi zamknięcie ul. Partyzantów od ul. Lanca do Placu Bema (dostęp jedynie do posesji) oraz udostępnienie kierowcom jednokierunkowego przejazdu z ronda Bema w ulicę Kopernika. Tymczasowy objazd z ronda Bema w kierunku 1 Maja prowadzić będzie ulicami: Kopernika, Mickiewicz, Lanca. Natomiast, aby dotrzeć z ul. 1 Maja do ronda Bema trzeba będzie pojechać ulicami: Lanca, Mickiewicza, Kościuszki, Kętrzyńskiego.

am

Komentarze (50) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Martin #2465160 | 95.160.*.* 18 mar 2018 07:42

  Dalej niech szukaja najtaniej. Przecież to wszystko obraca sie wokól pieniedzy. Nie stac pracodawcy na zapłacenie pracownikowi to nie ma sie pracownika.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Rolnik katolik pis #2446483 | 178.201.*.* 22 lut 2018 21:13

  Wyborcy pis to jest tepy narodek.Sa opozniena z powodu braku piniedzy bo pis wydal kase na nagrody dla pis oszustow a z kredytem co raz wieksze trudnosci bo bracia Jezusa nie chca wiencej dac kredytu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Falisty #2440473 | 37.8.*.* 14 lut 2018 22:38

   No patrz - wszyscy wiedzieli że Partyzantów nie oddadzą na czas, bo nie ma kto oddać, gdyż tam nikt nic nie robi. Teraz raptem mega odkrycie Ratusza.... Gdyby to była prywatna firma ten Ratusz....już dawno Ktoś by się dowiedział gdzie jego miejsce, skoro nic nie widzi, nic nie słyszy. A tak, z naszych pieniędzy....wał jakich mało!

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  2. jan #2436113 | 83.31.*.* 8 lut 2018 07:49

   wiecie - kogo trzeba wywalić z ratusza ???????????????????????? czas najwyższy

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  3. Still #2435478 | 178.183.*.* 7 lut 2018 13:32

   Autor niech się nie czepia obwodnicy, bo żadnych opóźnień nie ma. Wiem, bo ją robię. Szukanie sensacji na siłę.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (50)