Głosują? To bardzo ważne!

2018-02-04 16:14:59 (ost. akt: 2018-03-09 22:51:08)
Lech Hermanowicz

Lech Hermanowicz

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Lech Hermanowicz, sołtys Stegi Malej pod Górowem Iławeckim, pomaganie ma we krwi. Uważa, ze każdego dnia trzeba zrobić coś dobrego dla innych. Już kolejny raz bierze udział w naszym plebiscycie na SuperSołtysa. Czekamy na Państwa głosy!
Jak trzeba, to Lech Hermanowicz, sołtys wsi Stega Mała ( gm. Górowo Iławeckie) do szpitala zawiezie albo pomoże człowiekowi w dramatycznej sytuacji. — Bycie sołtysem to misja i poświęcenie — definiuje swoją rolę.

Na czele wsi stoi już drugą kadencję. — Ludzie głosują na mnie w tym konkursie? To bardzo ważne. To znaczy, że mnie doceniają! — nie kryje radości.
Pan Lech znajduje się na ósmym miejscu rankingu regionalnego w plebiscycie SuperSołtys 2018 (według danych z wczoraj z godz. 10.30). Takiego sołtysa to ze świeczką szukać. — Własnymi rękami koszę miejscowość i porobiłem kwietniki — opowiada. — Zadbałem, żeby odnowić plac zabaw, ławeczki porobiłem.

Ale powodów do dumy jest znacznie więcej. Dzięki sołtysowi jest też nowy odcinek drogi i chodnik w miejscowości. Dużym powodzeniem cieszy się organizowany przez sołtysa Dzień Dziecka. Jak mówi pan Lech, w ubiegłym roku podczas tego dnia bawiło się aż 80 dzieci z czterech sołectw. — Staram się zabierać dzieci do parku liniowego czy na basen. Ale ten dzień to nie tylko gry i zabawy! Co roku zapraszam gości, którzy nauczą czegoś dzieciaków. Byli strażacy, którzy pokazywali jak się ratuje człowieka z wypadku. Są też specjaliści, którzy powiedzą jak odróżnić zaskrońca od żmii albo jak zachować się, kiedy zaatakuje nas pies.
Życiowa dewiza sołtysa Stegi Małej brzmi: „Dzień bez dobrego uczynku jest dniem straconym.”

Pan Lech z wykształcenia jest zootechnikiem. Obecnie przebywa na rencie. Cała jego rodzina jest w Australii. Dlatego akurat ten kierunek podróży pana Lecha jest mu najbliższy.

We wsi wszyscy wiedzą, że nikogo nie zostawi w potrzebie. — Ludzie przychodzą, zwierzają się, proszą o pomoc — opowiada. Pamięta jak przywieźli pogorzelca, któremu po pożarze domu ostały się tylko łóżko i stół. — Opowiadali, że ten człowiek siedział i płakał. Ja byłem wtedy w Gdańsku. Ale ludzie poklepali tego człowieka po ramieniu i powiedzieli, że wszystko będzie dobrze, bo jak wrócę, to pomogę. Taką mam opinię we wsi — uśmiecha się sołtys.

A jak prezentuje się aktualny ranking? Liderem rankingu regionalnego pozostaje Bogusław Łatanyszyn, sołtys wsi Minty (gm. Bartoszyce). Na drugim miejscu jest Lech Hermanowicz, sołtys Stegi Małej (gm. Górowo Iławeckie). Pierwszą trójkę zamyka Emil Rońda, sołtys wsi Henrykowo (gm. Orneta)

A my czekamy na kolejne kandydatury. Nazwiska sołtysów należy przysyłać na adres: wydawca@gazetaolsztynska.pl. Można je zgłaszać do 5 marca 2018 roku do godziny 15. Głosowanie w plebiscycie potrwa do 9 marca.


Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kokol #2443035 | 83.6.*.* 17 lut 2018 20:07

  Co?Komajnowski na 2 miejscu.......czas sołtysie na zmiany w wiosce.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkanka obok #2439273 | 83.9.*.* 13 lut 2018 13:17

  Widać,że w Heniowie coś sie dzieje.......ksiądz a teraz sołtys.Gratulacje.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. łącznościowiec #2436032 | 5.172.*.* 8 lut 2018 00:00

  w końcu ktoś pomyślał o telefonizacji polskiej wsi. Popieram

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. MieszMieszaniec Kandyt #2435632 | 94.254.*.* 7 lut 2018 15:49

  Moje dziecko też przed Wigilią otrzymało telefon przez kuriera dzięki panu Leszkowi. Wiem, że w gminie było więcej takich dzieci i rodzin, którym Pan Leszek zrobił taki fajny prezent od Mikołaja . Szkoda, że nie ma więcej takich dobrych ludzi na naszym terenie. Ja i moja rodzina już oddaliśmy na Pana swoje głosy i będziemy jeszcze głosować. Życzymy wygranej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. sąsiad z Kandyt #2434942 | 31.0.*.* 6 lut 2018 20:17

  Nasza pani wójt powinna go zrobić swoim zastypcą. Razem by dużo zrobili dla gminy. To dobrana para. Bardzo ich lubię.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD