Otrzymali pieniądze na projekty

2018-01-30 08:59:28(ost. akt: 2018-01-30 09:04:44)

Autor zdjęcia: UW w Olsztynie

Cztery umowy zostały podpisane w ramach „Wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z beneficjentami z powiatu szczycieńskiego przez Sylwię Jaskulską, członka zarządu województwa.
Kolejnych 12 umów z beneficjentami poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 podpisała we wtorek, 23 stycznia Sylwia Jaskulska, członek zarządu województwa. Łączna wartość podpisanych tych umów to 1 352 431,00 zł. W gronie przedsiębiorców debiutuje Błażej Orzoł z Dźwierzuty, który podpisał umowę wartości 60 tys. zł. Przyznane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup: zestawu do pomiarów geodezyjnych, oprogramowania EWMAPA 12 FB oraz urządzenia wielofunkcyjnego. Sił w biznesie, a dokładniej w agroturystyce próbuje też Katarzyna Białoszewska, właścicielka Skarbu Sołtysa w miejscowości Czarny Piec. Pozyskane 60 tys. zł przeznaczy na modernizację i adaptację budynku gospodarczego na apartament dla gości oraz na zakup sprzętu wodnego i gry „Śladami historii”. Beneficjentkę wspierał wójt Gmina Jedwabno Sławomir Ambroziak, który również podpisał umowę.
Gmina Jedwabno reprezentowana przez Wójta Sławomira Ambroziaka zawarła umowę wartości 134 126,00 złotych. Przyznane środki finansowe zostaną przeznaczone na budowę świetlicy wiejskiej w Waplewie.
Z kolei dzień wcześniej, tj. 22 stycznia podpisana została umowa o przyznaniu pomocy pomiędzy Województwem Warmińsko-Mazurskim a Gminą Szczytno na przebudowę ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, kulturalnej i rekreacyjnej, polegającej na budowie zaplecza rekreacyjno-wypoczynkowego w miejscowości Olszyny. Kwota przyznanej pomocy wynosi 133 905 zł.
- Łączna wysokość przyznanych środków na wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER w województwie warmińsko-mazurskim wynosi blisko 37 mln euro, z czego ponad 30 mln euro stanowi budżet Europejskiego Funduszu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW), zaś ponad
6 mln euro stanowią środki Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego (EFMR). Dzięki tej pomocy beneficjenci mogą podjąć pracę w nowo otwartych przedsiębiorstwach, dynamicznie rozwijać swoją dotychczasową działalność gospodarczą, zadbać o zachowanie dziedzictwa lokalnego
czy promować walory swojego obszaru zamieszkania, w tym produkty lub usługi lokalne – mówi Sylwia Jaskulska, członek zarządu województwa. – Do tej pory do Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego wpłynęło łącznie 717 wniosków o przyznanie pomocy (na kwotę ponad 89 mln złotych). Wnioski to START-UP (rozpoczęcie działalności gospodarczej) oraz operacje inne niż podejmowanie działalności gospodarczej na kwotę blisko 86 mln złotych. 2 wnioski złożono na projekty własne lokalnych grup działania na kwotę 100 tys. złotych, 26 wniosków na realizację projektów grantowych na kwotę ponad 3 mln złotych i 2 wnioski na projekty współpracy międzyregionalnej na kwotę ponad 375 tys. złotych. Do 23 stycznia 2018 roku, zawarł z Beneficjentami 317 umów o przyznaniu pomocy na łączną kwotę ponad 32,6 mln złotych - dodaje.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MARIAN NELSON #2429873 | 197.210.*.* 30 sty 2018 20:06

    pożyczka! pożyczka!! pożyczka!!! Szukasz renomowanej i akredytowanej prywatnej firmy pożyczkowej, która zapewnia pożyczki na całe życie. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek w bardzo szybki i łatwy sposób, pożyczki osobiste, kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne, kredyty studenckie, kredyty na działalność gospodarczą, kredyty inwestycyjne, konsolidację zadłużenia i wiele innych. Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebujesz pożyczki konsolidacyjnej lub hipoteki? Nie wyglądasz już tak, jakbyśmy byli tutaj, aby wszystkie twoje problemy finansowe należały do przeszłości. Pożyczamy fundusze osobom i firmom potrzebującym pomocy finansowej w wysokości 2%. Nie wymaga się numeru ubezpieczenia społecznego i nie jest wymagana kontrola kredytowa, gwarantowana w 100%. Chcę korzystać z tego medium, aby poinformować Cię, że zapewniamy niezawodną i pomocną pomoc, a my z przyjemnością zaoferujemy Ci pożyczkę. Następnie wyślij do nas e-mail na adres: (mariannelson2012@gmail.com), aby złożyć wniosek o pożyczkę

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz