Zapisz się na kurs i zostań sędzią!

2018-01-26 14:23:08(ost. akt: 2018-01-26 14:50:14)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy spróbować swoich sił w roli sędziego — zapisz się na kurs, który organizuje Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Sędziować i awansować można w każdym wieku, nie ma ograniczeń. Kurs jest dla kobiet, mężczyzn, piłkarek, piłkarzy, studentów, uczniów. Dla każdego.
Jesteś sympatykiem piłki nożnej, masz wolne weekendy, denerwujesz się z powodu kontrowersyjnych decyzji arbitrów podczas meczów i chcesz wziąć los w swoje ręce? Jeśli na powyższe pytania twoja odpowiedź jest twierdząca — zapisz się na kurs sędziowski, który organizuje Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Kurs odbędzie się w czterech terminach, w trzech miastach:
27-28 stycznia — Giżycko, ul. Moniuszki 5
3-4 lutego — Olsztyn, al. Piłsudskiego 69a (Biuro WMZPN)
10-11 lutego — Olsztyn, al. Piłsudskiego 69a (Biuro WMZPN)
17-18 lutego — Elbląg, ul. Agrykola 8

— We wszystkich terminach zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę — mówi Emil Wojda, kierownik ds. marketingu i komunikacji w WMZPN. — Pierwszego dnia zaczynamy od godziny 10. Cały dzień zostanie poświęcony zdobywaniu wiedzy teoretycznej, który zakończy się o godzinie 18. W niedzielę nasi instruktorzy poprowadzą zajęcia praktyczne. Zdobyta wiedza zostanie wykorzystana na boisku. Kurs zakończymy rozdaniem certyfikatów — dodaje.

W marcu natomiast odbędzie się egzamin końcowy — teoretyczny i kondycyjny. Kandydaci, którzy pomyślnie zdadzą egzamin, zostaną członkami Warmińsko-Mazurskiego Kolegium Sędziów i zdobędą uprawnienia sędziego próbnego, dzięki którym będą mogli sędziować mecze piłkarskie w okręgu warmińsko-mazurskim.

Jakie wymagania powinni spełniać kandydaci na sędziów? — Sprawnością fizyczną i podstawową wiedzą o przepisach gry w piłkę nożną. Osoby takie muszą też mieć ukończone 16 lat i posiadać minimum średnie wykształcenie lub zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły, gdzie nauka kończy się maturą — odpowiada Emil Wojda. — Cena kursu wynosi 150 zł. Zapewniamy przepisy gry i materiały szkoleniowe — dodaje.
mp

Zobacz spot, promujący kurs: