Biegacze z Wydminy najlepsi

2018-01-25 11:00:00(ost. akt: 2018-01-25 11:21:06)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

V Bieg o Puchar Jabłoni otwierał cykl biegów narciarskich Mazury Loopet Cup. Impreza odbyła się 21 sycznia w Hotelu Jabłoń Lake Resort niedaleko Pisza. Na linii startu nie zabrakło biegaczy z Wydmin: Bartłomieja i Beaty Osiorów.
Organizatorzy zdecydowali, że wobec niepewnej pogody tegoroczna edycja odbędzie się w formie normalnego biegu, bez nart. Ta decyzja była swego rodzaju zaproszeniem do startu dla wielu biegaczy z okolic. Wśród niech nie mogło zabraknąć etatowych biegaczy z Mazur - Beaty Pokrzywińskiej-Osior i Bartka Osiora.

Zapewne w biegu narciarskim nie mieliby większych szans, jednak przy zmienionej formule zawodów, to własnie biegające małżeństwo z Wydmin upatrywane było w roli faworytów.
Przywidywania w pełni się potwierdziły. Bartłomiej Osior z ogromną przewagą wygrał cały bieg, a Beata Pokrzywińska-Osior nie miała sobie równych wśród kobiet. Dodatkowo razem z Rafałem Milewskim i Pawłem Grygo jako MOSiR Orzysz zwyciężylli w kategorii drużynowej.

— Taka impreza to świetna okazja do zrobienia mocnej jednostki treningowej, co na tym etapie przygotowań do sezonu jest bardzo wskazane. Podwójne zwycięstwo oczywiście cieszy, ale w tym dniu nie było to najważniejsze. Samą imprezę uważamy za naprawdę świetną, kto wie czy cyklu Mazury Loopet Cup nie dokończym w nartach — podsumowują biegacze.

Fot. Arch. prywatne