Uczeń mrągowskiego I LO w ogólnopolskim finale krasomówców

2018-01-20 09:00:01(ost. akt: 2018-01-20 09:31:58)

Autor zdjęcia: archiwum I LO w Mrągowie

Piotr Zapert reprezentujący I LO w Mrągowie zwyciężył w eliminacjach regionalnych XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. A to dało mu przepustkę do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 5 marca w Katowicach.
W Katowicach uczeń klasy Ia mrągowskiego liceum o główną nagrodę (jest nią wyjazd do Brukseli) będzie walczył z siedemnastoma innymi finalistami. W etapie regionalnym Piotr Zapert "zostawił w tyle" czternastu mówców.

— Bez względu na uzyskany wynik, dreszczyk emocji, towarzyszący zdrowej rywalizacji, udział w tego typu konkursach przynosi wiele korzyści. Uczy występowania przed szeroką i wymagającą publicznością, w miejscach zacnych, zarezerwowanych dla ludzi kulturalnych i mających coś ważnego do powiedzenia, uczy szacunku zarówno do języka ojczystego jak i do potencjalnych słuchaczy — twierdzi Małgorzata Zielińska, przygotowująca Piotra do udziału w konkursie.

Zadaniem uczestników tegorocznej edycji konkursu jest wygłoszenie pięciominutowego przemówienia, nawiązującego do słów ks. prof. J. Tischnera: "Nieszczęsny dar wolności". Profesjonalne jury ocenia wartość merytoryczną wystąpienia, w tym samodzielność sądów mówcy, język, styl, kompozycję mowy, a także sposób przekazu.

— Gratulujemy i życzymy Piotrowi, żeby utrzymał wysoką formę i żeby występ przed jury w Katowicach przyniósł mu uznanie i wiele satysfakcji. Tak jak to miało miejsce w Olsztynie — dodaje nauczycielka języka polskiego w I LO.

źródło: I LO

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.