Osiem kilometrów dróg, kanalizacja i uwagi o bezpieczeństwie. Jak wygląda budżet gminy Kurzętnik na 2018 rok?

2018-01-22 09:00:00 (ost. akt: 2018-01-19 14:42:05)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Przypominamy sesję, podczas której uchwalono budżet gminy Kurzętnik na 2018 rok. Obrady były okazją do omówienia planów inwestycyjnych. Padło także kilka uwag o działaniu policji.
— Podczas interwencji na krajowej “piętnastce”, policjanci kierują ciężarówki na plac przez remizą Ochotniczej Straży Pożarnej. Już kilko mieszkańców wyraziło zdanie, że takie 40-tonowe składy zniszczą kostkę. Czy jest jakaś możliwość zaradzenia temu problemowi? — pytał Zbigniew Lewicki, przewodniczący Rady Gminy z Brzozia Lubawskiego.
Obecny na sali ins. Jacek Drozdowski, komendant powiatowy policji w Nowym Mieście odpowiedział, że zapozna się z tematem.
— Nie byłoby dobrym rozwiązaniem, gdyby ciężarówki zatrzymywały się w pasie jezdni. W razie potrzeb wzmocnimy plac — dodał Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik.

Krystian Babalski, sołtys Kurzętnika mówił o potrzebie zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Niedaleko miejsca śmiertelnego wypadku z października tego roku ma stanąć lampa.

Głównym tematem sesji był budżet na 2018 rok. Jego wysokość to ponad 48 mln zł, z czego 8.582 tys. zł będą przeznaczone na inwestycje. Największe zadania to budowa drogi z Krzemieniewa do granicy gminy pod Mroczenko oraz w Tomaszewie. Gmina dołoży ponad pół miliona na remont drogi powiatowej z Małych Bałówek do Szafarnii o długości 5,5 km. Zaplanowano budowę ścieżki rowerowej z Kurzętnika do byłego przejazdu kolejowego w Lipowcu czy duży projekt rozwoju fotowoltaiki. Uchwała została przegłosowana. Wstrzymał się Benedykt Rochnowski z Wawrowic.

Marcin Zalewski


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna