Kolejne potrącenie pieszego na pasach

2018-01-03 14:35:09(ost. akt: 2018-01-03 14:39:52)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

We wtorek kilka minut po godzinie 8.00, na jednym z przejść przy ul. Zamkowej doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. 27-letni mieszkaniec Kętrzyna nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie na pasach. Pieszy z urazem głowy i ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowana do szpitala w Giżycku.
Sytuacja miała miejsce kilka minut po godzinie 8.00 na jednym z przejść dla pieszych przy ul. Zamkowej. Jak ustalili policjanci, kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie przechodzącemu przez przejście. Poszkodowany 64-latek z urazem głowy i ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Giżycku. Kierujący 27-letni mieszkaniec Kętrzyna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Relacje kierowca - pieszy mają bardzo szczególną rolę. Wzajemne poszanowanie praw, respektowanie obowiązków wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niestety to piesi ponoszą największe skutki – w konfrontacji z autem nie mają żadnych szans. Kierowcy muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza, kiedy zbliżają się do przejścia dla pieszych. Piesi natomiast powinni wziąć do serca zasadę ograniczonego zaufania: to, że my widzimy nadjeżdżające auto, wcale nie oznacza, że kierowca widzi także nas. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na przejście tuż pod nadjeżdżający pojazd, nigdy też wychodzić na jezdnię zza przeszkody.

Policja apeluje:

(źródło: KPP w Węgorzewie)

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ekspert flotowy Węgorzewo UK #2425121 | 83.17.*.* 24 sty 2018 13:59

  I kolejny przykład Z udziałem młodego człowieka,Nowe informacje w sprawie tragicznego wypadku w Świdniku (woj. małopolskie). Przypomnijmy, zginęła w nim 3-osobowa rodzina. Kierowca, który staranował małżonków i ich 10-letniego syna, uciekł. Policjanci zatrzymali dwie osoby - 17- i 21-latka. Starszy z nich jest podejrzany o śmiertelne potrącenie pieszych. Jak poinformowała prokuratura, mężczyzna przyznał się do winy. Okazało się także, że znał ofiary. a tak ode mnie od nowego roku 2018 trochę osób już zginęło z udziałem młodego człowieka za kierownicą więcej kupujcie samochodów na komunię itd. czy tzw. osiemnastkę i ok. to jeszcze nie koniec żniw nie dziwmy się później że tak jest więcej do gleby. "szatan szczerzy zęby na kolejne ofiary".

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 2. Płyniesz kolego #2413815 | 213.172.*.* 9 sty 2018 15:19

  ile obecny rząd łoży na drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne? Lwią część środków z akcyzy paliwowej lokują w autostrady i Drogi Krajowe.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. ekspert flotowy #2413736 | 83.17.*.* 9 sty 2018 13:33

   zapożyczone polecam artykuł Mariusz Zbyszyński, Instytut Transportu Samochodowego o kierowcach "Dane z Eurostatu opracowane w 2012 r. podają, że pracownicy w przedziale wiekowym 18-24 lata brali udział w większej liczbie wypadków niż osoby starsze. Raport z 2009 r., przeprowadzony przez Brytyjczyków, pokazał, że kierowcy firmowi w wieku 21-25 lat częściej powodują wypadki niż osoby w wieku 17-20. Prowadzone na świecie i w Instytucie Transportu Samochodowego prace oraz badania unaoczniają, że kierowcy po 50. roku życia to grupa najmniejszego ryzyka. Potwierdza to moje słowa, jak ważne jest kształtowanie postaw i że doświadczenie przychodzi wraz z upływem czasu."

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Szukamy debila #2409666 | 212.47.*.* 4 sty 2018 14:20

    A ten z debilnym komentarzem w biały dzień podkulił ogon i uciekł :)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. wegorzewo city #2409589 | 83.17.*.* 4 sty 2018 12:22

     Mimo apeli o zasadach bezpieczeństwa na drodze, który się porusza pojazdem są jak beton, czasami się zastanawiam, dlaczego ci ludzie otrzymują uprawnienia na pojazdy? kilka minut po ósmej na przejściu potrącenie pieszego? powinni zmienić w przepisach, gdy zbliżamy się do przejścia powinno być to mantrą kierowcy o bezwzględnym zatrzymaniu się, a tak własnie się dzieje gdy, mamy znaki i nie stosujemy ich tak. Znaki powinny być widoczne i mimo, że w przepisach czasami się widzi, że mamy oczywiście pierwszeństwo to różnie to jest. W Polsce przepisy z założenia także mają chronić pieszych, ale nie są aż tak restrykcyjne. Człowiek ma pierwszeństwo przed samochodem, gdy postawi nogę na przejściu. Ale kodeks drogowy zabrania mu wchodzenia bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. dlatego do warto obserwować ludzi którzy zbliżają się do przejścia i nie dawać gazu ile fabryka dała? tylko zastanowić się zanim popełnimy błąd z której będzie nam ponieść koszty poszkodowanego? pozdrawiam rozsądnych ludzi i kierowców oby mniej zdarzeń z udziałem pieszego na przejściu tyle się o tym mówi, chciałbym, aby kierowca tego samochodu zastanowił się nie tędy droga.

     Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

     Pokaż wszystkie komentarze (7)