Kto chce pracować, znajdzie tu pracę

2018-01-03 11:36:25 (ost. akt: 2018-01-03 11:45:35)

Autor zdjęcia: EGGER

Za rok o tej porze z biskupieckiej fabryki EGGER będą już wyjeżdżać pierwsze płyty meblowe. Prace budowlane przebiegają zgodnie z planem. Trwa rekrutacja pracowników, którzy zostaną zatrudnieni w tym najnowocześniejszym zakładzie Grupy EGGER.
Już nie trzeba się specjalnie wpatrywać, żeby zobaczyć, co dzieje się na budowie fabryki EGGER w Biskupcu. Z daleka widać przyszłe hale produkcyjne, magazyny czy wysokie silosy, w których będą przechowane zrębki i wióry.

Wielkie wyasfaltowane połacie wskazują, gdzie będą zlokalizowane parkingi. Tempo prac jest imponujące, bo przecież tak na dobrą sprawę budowa oficjalnie ruszyła we wrześniu. Od kwietnia natomiast trwały wstępne prace ziemne.

Codziennie na budowie pracuje ponad 500 osób i to głównie z firm lokalnych. — Na czas świąteczno-noworoczny prace zostały wstrzymane — mówi Waldemar Zawiślak, dyrektor sprzedaży EGGER Polska. — Chcemy, żeby ludzie mogli odpocząć, żeby w tym szczególnym okresie być jak najmniej uciążliwym dla mieszkańców, bo budowa generuje też pewien ruch samochodów. Po Nowym Roku wrócimy do prac.

EGGER to rodzinna firma, która chce być dobrym sąsiadem i w każdym kraju stosuje te same zasady współpracy. A sąsiad sąsiadowi pomaga. Grupa EGGER wsparła w grudniu Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Biskupcu, placówkę Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie koło w Biskupcu, przekazując 5 tysięcy euro na działalność ośrodka.
— Zainspirowani świąteczną ideą obdarowywania, w tym roku postanowiliśmy wesprzeć tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Właśnie dlatego całą kwotę, jaką dotychczas nasza Grupa przeznaczała na prezenty świąteczne dla partnerów biznesowych, przekazaliśmy na rzecz organizacji charytatywnych z wybranych krajów. Wśród obdarowanych nie zabrakło oczywiście organizacji z Biskupca — mówi Anna Myślak, odpowiedzialna za PR i Komunikację w EGGER Polska.
— W tym roku Mikołaj był dla nas bardzo hojny — cieszy się z datku Jadwiga Marzjan, dyrektor biskupieckiego ośrodka PSONI.
— Przyznam, że prosiliśmy EGGER o dofinansowanie podróży naszych dzieci do Papenburga w Niemczech w ramach projektu „Kolorowa różnorodność bez granic – Bunte Vielfalt ohne Grenzen". Jednak kwota, którą otrzymaliśmy, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dostaliśmy dużo więcej. To ogromne zaskoczenie i szczęście, bo wystarczy nam na podróż i na nocleg po drodze, a także na kupno sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy terapeutycznych niezbędnych do pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością. W imieniu dzieci mogę tylko wyrazić naszą ogromną wdzięczność za tę pomoc.

Wprawdzie EGGER jest obecny na polskim rynku już od wczesnych lat 90. XX wieku i obecnie współpracuje z ponad 150 polskimi firmami, w tym z Warmii i Mazur, dostarczając im swoje produkty, to jednak firma na rynku warmińsko-mazurskim nie jest powszechnie rozpoznawalna. To jednak już się zmienia, bo EGGER, niezależnie od miejsca, w którym działa, zawsze dąży do bycia dobrym sąsiadem dla lokalnej społeczności.

Firma mocno angażuje się w życie lokalnej społeczności, biorąc udział w różnych wydarzeniach. Przykładem może być włączenie się firmy w obchody Dni Biskupca czy Dnia Dziecka oraz wsparcie lokalnej drużyny sportowej piłki nożnej z tego miasta. W ramach akcji „Wspieramy młode talenty” EGGER wyposażył najmłodszych piłkarzy drużyny BKS Tęcza w zimowe kurtki, czapki i rękawiczki. Firma EGGER bierze także udział w lokalnych targach pracy, aby zaprezentować aktualne oferty pracy, a także zdobyć wiedzę o lokalnym rynku zatrudnienia. We wrześniu uczestniczyła w Międzygminnych Targach Przedsiębiorczości w Pasymiu, a w październiku w Targach Edukacji i Pracy „Przełam bariery dla kariery” w Biskupcu. EGGER aktywnie włączył się też w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Otwarta Firma”, a jego celem była promocja przedsiębiorczości wśród dzieci i młodzieży. Dlatego uczniowie z Zespołu Szkół w Biskupcu w ramach projektu „Otwarta Firma — Biznes przy Tablicy” zaprosili do szkoły przedstawicieli firm działających w Biskupcu, chcąc dowiedzieć się, co robią, czym się zajmują. Warto dodać, że EGGER jest jednym z fundatorów nowego sztandaru dla OSP w Biskupcu.
I nie odgradza się barierą czy płotem od mieszkańców. Można nawet obejrzeć plac budowy, oczywiście po uzgodnieniu gospodarzem. Z tej okazji skorzystali chociażby uczniowie z Technikum Budowlanego w Kętrzynie. Szkoły, które są zainteresowane organizacją wycieczki na plac budowy, powinny kontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami firmy.

— Jesteśmy otwarci, transparentni. Nie mamy nic do ukrycia — zaprasza wszystkich chętnych na plac budowy dyrektor Waldemar Zawiślak.
W namiocie informacyjnym, który latem stanął na pl. Wolności w Biskupcu, mieszkańcy mogli dowiedzieć się wszystkiego o biskupieckiej inwestycji, poznać korzyści, jakie będą płynąć w przyszłości dzięki niej. Ponadto firma rozesłała do wszystkich mieszkańców broszurę z informacją o nowej fabryce, że najnowsza fabryka spełni wszystkie ekologiczne standardy produkcji. Na Dni Biskupca przyjechał EGGER truck. To wystawa na kołach, która pokazuje, co robi firma EGGER, jak wygląda produkcja, jak firma dba o środowisko naturalne. I ta otwartość EGGERA, spotkała się z ogromną życzliwością mieszkańców. Powstała też specjalna strona poświęcona biskupieckiej inwestycji http://biskupiec.egger.com.

Zakład, który powstaje w Biskupcu, będzie najnowocześniejszy w całej Grupie EGGER. Koszt budowy to ponad miliard złotych, takich pieniędzy nie wyłożył jednorazowo, jak do tej pory, żaden inwestor na Warmii i Mazurach. Rocznie w biskupieckim zakładzie ma być produkowanych 650 tys. metrów sześciennych płyt wiórowych.

Zgodnie z planem, produkcja ma ruszyć pod koniec przyszłego roku, ale już trwa rekrutacja pracowników. A pracę w biskupieckiej fabryce znajdzie ponad 400 osób. Razem z dostawcami i kooperantami ocenia się, że fabryka wykreuje ponad 1000 nowych miejsc pracy.

Kto ma szansę na pracę w fabryce?
— Każdy, kto chce pracować, potrafi logicznie myśleć, oczywiście znajomość języka obcego jest dodatkowym autem — podkreśla dyrektor Zawiślak. — Obecnie mamy już zatrudnionych prawie 60 osób, a 70 proc. z nich to osoby pochodzące z Warmii i Mazur, głównie z Biskupca i okolic. To głównie kadra kierownicza, specjaliści. Rekrutację na stanowiska produkcyjne zaczniemy wiosną przyszłego roku.

Kogo szuka EGGER? Mechaników, elektryków, magazynierów, pracowników do działu logistyki czy sprzedaży. Obecnie — pracowników na 21 stanowisk. A wszystkie oferty pracy są na stronie internetowej inwestycji: www.biskupiec.egger.com oraz na stronie: www.pracuj.pl. Są też dostępne w urzędzie pracy w Biskupcu, a także na 3 tablicach informacyjnych zlokalizowanych w Biskupcu. Można też nadesłać swoje CV na adres: rekrutacja@egger.com lub info-bis@egger.com.