Jasełka u leśników [FILM, ZDJĘCIA]

2017-12-20 14:50:46(ost. akt: 2017-12-20 20:56:54)

Autor zdjęcia: BT

Miła tradycja spotkań opłatkowych w przedsiębiorstwach i zakładach pracy to przede wszystkim znakomita okazja do posumowania roku pracy i złożenia sobie nawzajem życzeń bożonarodzeniowych przed nadchodzącymi świętami i nowym rokiem.
Nadleśnictwo Górowo Iławeckie pracowników oraz zaproszonych gości powitało w swoich progach w środę 20 grudnia.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez uczniów i nauczycieli górowskiej Szkoły Podstawowej. Dzieci, w odpowiednich do przedstawienia kostiumach, śpiewem i słowem poetycznym pokazały obecnym widowisko przedstawiające narodzenie Chrystusa (nazwa „jasełka” wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób). Przypomniały, że jest to czas, w którym „milkną wszelkie spory”.

W imieniu Nadleśnictwa wszystkich gości i dzieci powitał nadleśniczy Ryszard Ziemblicki.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi ks. dziekan Józef Gawrylczyk, ks. mitrat Jan Łajkosz, burmistrz Jacek Kostka, wójt Bożena Olszewska-Świtaj, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy zakładów dydaktycznych, nauczyciele.

Po jasełkach był jeszcze koncert chóru szkolnego, po czym księża poświęcili jadło i napoje. Obecni złożyli sobie tradycyjne życzenia i przełamali się opłatkiem.

Tego samego też dnia podobne spotkanie miało miejsce w świetlicy górowskiej „Barki”.

BTCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Katolik #2402283 | 83.9.*.* 21 gru 2017 10:17

    I tak z Bożego Narodzenia to nic nie zostaje. Tylko codziennie od poczatku grudnia jasełka, jasełka i jasełka. To juz sie robi niesmaczne tak jak dzielenie sie opłatkiem od poczatku grudnia. Żenada

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz