Przegląd samochodu tylko na papierze. Diagnostom grozi do 10 lat więzienia

2017-12-20 09:34:21(ost. akt: 2017-12-20 10:18:06)
Zdjęcie jest ilustracją do treści.

Zdjęcie jest ilustracją do treści.

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch diagnostów samochodowych, którzy są podejrzani o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za fikcyjne przeglądy pojazdów. Mężczyźni usłyszeli kilkadziesiąt zarzutów. Ich los podzieliło także 15 właścicieli pojazdów, których pojazdy tylko na papierze przechodziły badania techniczne.
Do policjantów Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie od jakiegoś czasu docierały sygnały dotyczące nierzetelnego lub fikcyjnego wykonywania przeglądów samochodowych na jednej ze stacji w powiecie szczycieńskim.

Zebrane przez policjantów materiały potwierdziły, że dwóch mieszkańców powiatu pracujących na stanowiskach diagnostów samochodowych, przyjmowało korzyści majątkowe za fikcyjne lub nierzetelne przeprowadzenie badań technicznych.

Do tej pory funkcjonariusze wskazali co najmniej kilkadziesiąt przypadków, w których właściciele samochodów osobowych i ciężarowych przechodzili obowiązkowe badanie techniczne pojazdów często nie wjeżdżając nawet samochodem na teren stanowiska diagnostycznego, a w wielu przypadkach nie pojawiając się nawet w takim punkcie.

35-latek oraz jego o trzy lata starszy współpracownik zostali zatrzymani. Po przesłuchaniach usłyszeli po kilkadziesiąt zarzutów: 35-latek – 27, a 38-latek – 24. Los mężczyzn podzieliło także 15 właścicieli pojazdów, którzy zdecydowali się wręczyć korzyść majątkową za dokonanie wpisu o przebytym badaniu technicznym bez wcześniejszego sprawdzenia pojazdu.

Policjanci w dalszym ciągu dokładnie sprawdzają i analizują zebrany w tej sprawie materiał dowodowy. Jak sami zaznaczają, sprawa jest w początkowej fazie realizacji i ma charakter wielowątkowy. Nieuczciwym diagnostom grożą kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Stracą także uprawnienia do wykonywania takiej działalności. Odpowiedzialności nie unikną także nieuczciwi właściciele pojazdów, którym grozi podobna kara pozbawienia wolności.

mat. KWP Olsztyn/(IN/TM)

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. QQRYQ #2403655 | 89.228.*.* 23 gru 2017 15:22

  INSPEKCJA I POLICYJA NIECH SIE ZAJMIE WRAKAMI W SCHENKERZE TAM JEST CO ROBIC

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. kowal #2402417 | 37.8.*.* 21 gru 2017 13:01

  I dobrze ,że co pewien czas wychwytuje sie tą patologię .Stacje kontroli pojazdów są we władaniu prywaciarzy którym nie zależy na przestrzeganiu przepisów i dbałość o bezpieczeństwo jazdy .Dla nich liczy się tylko przerób i kasa i dopóki tak będzie nie będzie porządku.Policja jak by chciała i zajęła się tematem na poważnie to wiele takich stacji w okolicy robi przekręty i nikt tym się nie przejmuje.Miłakowo - słynna stacja ,Orneta i można by tu wymieniać ,ale po co przecież wszyscy wiedzą gdzie i za ile można klepnąć trupa -ale co tam kasa najważniejsza , nie czyjeś zdrowie czy życie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Polak #2402252 | 37.47.*.* 21 gru 2017 09:38

  10 lat za falszowanke wynikow badania technicznego psss..... a za wymuszenia, pobicia, okaradanie panstwa na miliony czesto dostaja do 5 lat.... bawo Polska

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. Basia #2401961 | 195.136.*.* 20 gru 2017 20:12

  A całe Szczytno mówi, że sprawę doprowadziła do końca Prokuratura Rejonowa w Szczytnie. A Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie chwali się wynikami. Panie Redaktorze, proszę uściślić te informacje przed podaniem do publicznej wiadomości.To nie wymaga specjalnego wysiłku.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kto myślał #2401857 | 188.146.*.* 20 gru 2017 18:07

   że chodzi o Szczęsne? od kilku lat o tym wszyscy trąbili tylko policja jak zwykle nic nie wiedziała, a gnoje przez kilka lat wypuścili na ulice dziesiątki trupów, które dawno powinny być na wysypisku albo w hucie

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (17)