Były pełne kosze i siatki żywności

2017-12-19 16:32:25(ost. akt: 2017-12-19 16:35:15)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Wzorem lat ubiegłych przed Świętami Bożego Narodzenia  Stowarzyszenie Ojca Władysława Włodyki w Miłakowie zorganizowało Świąteczną Zbiórkę Żywności a Parafialny Zespół Caritas zaprosił parafian do udziału w akcji „Siatka Charytatywna”.
Dzięki tej akcji wolontariuszom udało się zebrać 228,73 kilogramów  żywności. Były to potrzebne produkty spożywcze, między innymi: mąka, makarony,  tłuszcze, konserwy mięsne i rybne, przetwory z warzyw i owoców, cukier, słodycze, dżemy, przyprawy oraz dania gotowe.
— Z uwagi na czas w jakim się ona odbywała, była to doskonała okazja do zaangażowania się 38 wolontariuszy oraz aktywizację społeczeństwa w niesieniu pomocy osobom potrzebującym — mówi Danuta Jurczak, prezes Stowarzyszenia im. O. Władysława Włodyki w Miłakowie. — Każdy kto pomógł stał się darczyńcą, za co bardzo dziękujemy.

Parafialny Zespół Caritas przy Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Miłakowie prowadzonej przez ojców franciszkanów również zaprosił parafian do udziału w akcji „Siatka Charytatywna”.
— Jej rozmach przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Zbigniew Zabłocki, kierownik Parafialnego Zespołu Caritas w Miłakowie. — Z 25 rozdanych siatek wróciło 23 i 9 reklamówek pełnych produktów żywnościowych, chemii gospodarczej i słodyczy.


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

red
morag@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nienawidze przechrztow #2401498 | 188.146.*.* 20 gru 2017 09:10

    Czy nie ma innego nazwiska tylko ciągle ten pociotek komuszy?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz