Uczniowie spotkali się z poetą i kompozytorem Tomaszem Matuszewskim

2017-12-19 09:41:45(ost. akt: 2017-12-19 09:46:11)

Autor zdjęcia: BT

Miłym akcentem poniedziałkowego przedpołudnia 18 grudnia w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim było spotkanie literackie z Tomaszem Matuszewskim, organistą, kompozytorem, anglistą, tłumaczem, a przede wszystkim utalentowanym poetą.
Przedstawiając się uczniom poeta powiedział, że jego życiowe credo, to rozwijanie swoich pasji. On sam uwielbia grać na fortepianie oraz bawić się słowem. Szczególnie pasjonuje się fonetyką i lubi porównywać na poziomie poetycznym zwroty frazeologiczne w różnych językach.

Prowadząc swoją szczególną lekcję, literat wciągnął dzieci do dialogu proponując zabawy słowne, np. skojarzenia oparte na znaczeniu poszczególnych kolorów, zaskakujące łączenia wyrazów tak, aby złożone z nich zwroty zyskiwały nowe znaczenia itd. Mówił także o instrumentach muzycznych i poezji satyrycznej.

Czas, spędzony na rozmowie z panem Tomaszem Matuszewskim, z całą pewnością należy zaliczyć do zajęć uczących i pozytywnych, zupełnie innych niż namiętne wciskanie przycisków smartfona.

Spotkanie w górowskiej Szkole Podstawowej przebiegło po hasłem „Z ławy szkolnej”.

Organizatorem tego szczególnego spotkania była biblioteka szkolna – w ramach spotkań z niebanalnymi, ciekawymi ludźmi z pasją.

Bohdan Tchórz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Uczniowie spotkali się z poetą #2402254 | 188.146.*.* 21 gru 2017 09:39

    ich sprawa jak sie spotkali, nam nic do tego...

    odpowiedz na ten komentarz