UKS Bociek Górowo Iławeckie zwycięzcą prestiżowego turnieju

2017-12-18 08:06:56(ost. akt: 2017-12-18 10:29:32)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

W hali sportowej przy ulicy Szkolnej 4 odbył się I Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim. Była to kontynuacja imprezy sportowej, którą w latach ubiegłych organizowało Gimnazjum nr 1. Zagrały MOSiR Giżycko, Truso Elbląg, MOSiR Kętrzyn, Warmiss Volley Olsztyn, Green Volley Ełk oraz działający przy Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim Bociek. O jakości i poziomie gry gości niech świadczy fakt, że wszystkie drużyny z powodzeniem występują w lidze wojewódzkiej młodziczek.
Dariusz Hawrylec, dyrektor szkoły podstawowej, przywitał wszystkich gości oraz drużyny wraz z trenerami, życząc wielu emocji sportowych i wygranej najlepszemu zespołowi.

Na turniej przybyli: Burmistrz Miasta Górowo Iławeckie Jacek Kostka, wiceprezes WMZPS Mieczysław Korzeniewski, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Miron Sycz, Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Błocki, Komendant placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim ppłk Sławomir Ciok, Prezes Centrum Barka Piotr Baczewski. Sponsorów reprezentowali Monika Błocka oraz Krzysztof Niedroszlański.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że w Górowie Iławeckim jest dobry klimat i zrozumienie dla rozwoju sportu, zarówno ze strony działaczy, jak i władz miasta. Sportu, który jest spoiwem lokalnej społeczności i pełni ważną rolę nie tylko wychowawczą, ale również prozdrowotną.

Turniej został rozegrany w dwóch grupach, w których grano systemem każdy z każdym. W grupie A znalazły się Truso Elbląg, MOSiR Kętrzyn oraz Bociek Górowo Iławeckie, natomiast w grupie B MOSiR Giżycko, Green Volley Ełk oraz Warmiss Volley Olsztyn.

Podczas rozgrywek okazało się, że sport jest pełen niespodzianek i nie zawsze faworyt wygrywa. Tak było z drużyną UKS Bociek, która w pierwszym meczu pokonała zespół z Kętrzyna 2:0 i w meczu o pierwsze miejsce w grupie wygrała w takim samym stosunku z Truso, wiceliderem II ligi wojewódzkiej młodziczek (UKS Bociek jest aktualnie w III lidze).

Był to najtrudniejszy do tej chwili przeciwnik, z którym przyszło się zmierzyć górowiankom w tegorocznych rozgrywkach. W efekcie, do półfinałów dziewczęta weszły z 1. miejsca. W grupie B rywalizację, bez straty seta, wygrał MOSiR Giżycko.

Do półfinałów awansowały również drużyny z Ełku i z Elbląga. W meczu o miejsca V-VI Olsztyn wygrał z Kętrzynem. W pierwszym półfinale Bociek gładko pokonał drużynę z Ełku 2:0, a w drugim półfinale zawodniczki Truso uległy MOSiR-owi Giżycko.

W meczu o trzecie miejsce Elbląg pokonał Ełk, a Bociek w finale zmierzył się z zespołem z Giżycka, liderem I ligi wojewódzkiej młodziczek, drużyną, która w tym sezonie nie przegrała jeszcze ani jednego meczu. Już po pokonaniu drużyny z Elbląga górowianki nabrały przekonania, że skoro udało im się wygrać z drużyną drugoligową, to zmierzenie się z zespołem pierwszoligowym również można zakończyć sukcesem. Pozytywne nastawienie z pewnością pomogło osiągnąć wymarzony cel.

Mecz od początku układał się na korzyść gospodyń, które szybko odskoczyły rywalkom na 6-7 punktów i wygrały pierwszego seta. W drugim sytuacja zupełnie się odwróciła i to rywalki dyktowały warunki gry, wygrywając tę partię. Jednak ogromna motywacja i wiara w zwycięstwo sprawiły, że dziewczęta z Górowa nie odpuściły. W tie breaku walczyły punkt za punkt, by w końcówce odskoczyć na kilka „oczek” i... wygrać mecz i jednocześnie cały turniej.

Trener górowianek Rafał Narkiewicz potrzebował dłuższej chwili, by zrozumieć, co się właśnie wydarzyło, ale jednocześnie podkreślał, że dla takich chwil warto trenować oraz że jest bardzo dumny ze swoich dziewcząt, które pokazały charakter, walkę i chęć zwyciężania.

Najlepszą zawodniczką UKS Bociek została Nikola Lewandowska, która zdobyła dla swojej drużyny najwięcej punktów.

Warto w tym miejscu podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły organizację turnieju i zakup koszulek meczowych dla dziewcząt z UKS Bociek Górowo Iławeckie: TARTAK – Grzegorz Lewandowski, Restauracja „Róża Wiatrów” – Monika i Grzegorz Błoccy, PHU – Janina Zdunek i Jerzy Oleszkiewicz, DOMIX Olsztyn – Janusz Olsztyn, MET-BUD – Krzysztof Niedroszlański, Mechanika Pojazdowa – Zygmunt Markowski, S. C. TOP – Henryk Wieleba i Władysław Wienc, Centrum Ubezpieczeń – Aneta Narkiewicz, Centrum „Barka” – Piotr Baczewski, Rada Rodziców SP w Górowie Iławeckim.

Osobne podziękowania należą się Fundacji Huberta Jerzego Wagnera i jej Prezesowi Jerzemu Mrozowi za ufundowanie okolicznościowych koszulek wszystkim uczestnikom turnieju. Patronat medialny nad naszą imprezą sprawowała Telewizja Górowo Iławeckie.

Zawody nie odbyłyby się również bez pomocy sędziów, którymi byli - Zbigniew Wiszniewski i Mateusz Midura oraz fachowej pomocy medycznej uczennic Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim - Amandy Krawczak i Moniki Kimont. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Wielkie podziękowania za godziny i dni ciężkiej pracy należą się zawodniczkom i trenerowi UKS Bociek Rafałowi Narkiewiczowi. To oni doskonale wiedzą, jak dużo potu trzeba wylać na treningach, jak wiele przeznaczyć czasu na udział w zawodach, aby osiągnąć sukces. Mają świadomość, że mimo wysiłku nie zawsze się wygrywa. Tym razem, zasłużenie, zawodniczki poczuły smak zwycięstwa.

Dziękuję i gratuluję wszystkim rodzicom, którzy dzielnie wspierają działania swoich dzieci. Korzystając z okazji chciałbym zaprosić do naszej szkoły dziewczęta spoza naszej szkoły, które kochają siatkówkę, aby, zasilając szeregi UKS Bociek, realizowały swoje pasje sportowe. Naprawdę warto!

Dariusz Hawrylec
Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Górowie Iławeckim


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rafał Narkiewicz #2400508 | 37.47.*.* 18 gru 2017 21:45

    Zawodniczki Boćka: LEWANDOWSKA Nikola, HUSAK Klaudia, ŁUGOWSKA Karolina, WORACH Weronika, SZOK Nikola, STĘPNIAK Oliwia, PUSZ Magdalena, LEWANDOWSKA Weronika, SZEWCZYK Weronika, PALUSZEK Daria. Po więcej informacji na temat górowskiego Boćka zapraszam na profil na Facebooku : UKS BOCIEK GÓROWO IŁAWECKIE.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ciekawski #2400450 | 217.99.*.* 18 gru 2017 20:20

    Wymieniono skrupulatnie wszystkich gości, sponsorów, sędziów szkoda tylko że o bohaterkach turnieju zapomniano :/

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz