Górowski Jarmark Bożonarodzeniowy

2017-12-15 10:03:01(ost. akt: 2017-12-15 10:06:10)

Autor zdjęcia: BT

Zorganizowaną po raz pierwszy w czwartek 14 grudnia wspólną Wigilią Miejską mieszkańcy Górowa Iławeckiego oraz goście miasta rozpoczęli okres bezpośrednio poprzedzający zbliżające się święta Bożego Narodzenia.
Na placu Ratuszowym obok pięknie przystrojonej choinki ustawiona została stajenka, a w niej zamieszkało stadko kózek. Tuż obok umieszczono makietę sceny z jasełek, gdzie można było zrobić sobie pamiątkową fotografię. Natomiast w namiotach przy ratuszu przybyłych na uroczystość częstowano barszczem i pierogami. Kupcy oferowali także chętnym świąteczne ozdoby, lampiony, wyroby rękodzielnicze, pieczywo z ozdobami.

Jarmark Bożonarodzeniowy zaczął się przed południem od występów artystycznych dzieci z Przedszkola Miejskiego, Szkoły Podstawowej oraz podopiecznych stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”. Barkowicze czytali opowieści wigilijne.

O 15:00 mieszkańców miasta i gości, wśród których byli między innymi wicemarszałek naszego województwa Miron Sycz i starosta Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki, serdecznie powitał gospodarz, burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka. Wicemarszałek życzył wszystkim, tradycyjnie, ciepłych i pogodnych, chociaż grudniowych świąt. Do życzeń dołączyli się inni.

Miłym akcentem spotkania było wspólne dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.

Muzyczną oprawą jarmarku były kolędy odtwarzane z komputera i śpiewane na żywo.

Bohdan Tchórz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Aneczka #2400762 | 83.9.*.* 19 gru 2017 10:16

  Dlaczego w szopce nie ma żadnego "osła " moze poszli sie ogrzac do piwniczki ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz

 2. Krzychu #2399603 | 37.47.*.* 17 gru 2017 11:54

  Byłem i naprawdę było bardzo sympatycznie, każdy mógł spotkać znajomych, podzielić się opłatkiem, coś zjeść. Mam nadzieję, że to będzie kontynuowane i stanie się tradycja. Niestety są w tym mieście ludzie, na szczęście mniejszość którym nie podoba sie nic a to za wcześnie a to za zimno a to coś innego.. to zwykłe marudy, które nic w życiu nie organizowały a żyja z narzekania, nie ma szans żeby coś kiedyś zrobiły ale u innych to wszystko widzą. Nie mam złudzeń, że w najblizszych miesiącach będzie się to nasilało, wiadomo idą wybory i taki jeden chory na władzę będzie startował i za wszelką cenę będzie pokazywał jak to strasznie jest i źle a on to by wszystko wspaniale zrobił. Na szczęście ludzie maja dobrą pamięć i na powrót pośmiewiska z nowym chłopaczkiem nie pozwolą

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. wybory idą, #2399065 | 188.146.*.* 16 gru 2017 12:50

  drobny lansik nie zaszkodzi....

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. Ciekawość taka ?! #2398603 | 83.6.*.* 15 gru 2017 14:06

  Jak Jarmark rozpoczął się o godz. 15 to zaproszeni goście musieli wyjechać dużo wcześniej. To kiedy oni pracują jak są na Jarmarkach, Spotkaniach Opłatkowych, Festynach czy innyvh imprezach?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)