Podsumowanie Projektu Bezpieczna Gmina Rybno

2017-12-14 21:53:35(ost. akt: 2017-12-14 21:57:30)

Autor zdjęcia: archiwum UG Rybno

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbyło się podsumowanie Projektu Bezpieczna Gmina Rybno, które poprowadziła Inspektor ds. Oświaty - Wiesława Wróblewska.
Oficjalne rozpoczęcie Projektu Bezpieczna Gmina Rybno miało miejsce podczas Festynu Rodzinnego w Rybnie. Następnie przeprowadzono następujące działania: ankietę wśród mieszkańców Gminy Rybno - czy czują się bezpiecznie w swojej miejscowości, debatę społeczną, zajęcia i warsztaty dla nauczycieli, uczniów i rodziców, spotkania z specjalistami w zakresie cyberprzemocy i uzależnień, zajęcia z psychologami, rowerowe rajdy rodzinne, biegi i marsze. Odbyły się także akcje tj.: Bezpieczna droga do szkoły, Wspólny patrol, „Proszę, nie sprzedawaj mi”.

Podczas podsumowania projektu rozstrzygnięto następujące konkursy:

- Fotograficzny
1 miejsce – Jakub Sochacki (Szkoła Podstawowa w Hartowcu)
2 miejsce – Bartosz Kamiński (Szkoła Podstawowa w Hartowcu)
3 miejsce – Wiktor Ostrowski (Szkoła Podstawowa w Rybnie)

- Filmowy
1 miejsce – „3 x Bezpiecznie” – Julia Dąbrowska, Wiktoria Różańska (kl. III Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu)
2 miejsce – „Cyfrowa kontrrewolucja” – Julia Bojarowska, Wiktoria Krajewska, Michał Ruczyński (kl. III Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu)
3 miejsce – „Żeglarstwo naszą pasją” – Jan Malecki, Artur Browarski, Tobiasz Wysocki (kl. III Niepubliczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu)
3 miejsce – „Jestem wolny - żyję z pasją” – Julita Łoźniewska (kl. VII Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie)
Wyróżnienie – „Słomiany zapał” – Marta Hoffmann, Natalia Kenska, Weronika Zakrzewska (kl. VII Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Hartowcu)

Partnerami projektu byli: Szkoły z terenu Gminy Rybno, Komenda Powiatowa Policji w Działdowie, Posterunek Policji w Rybnie i Lidzbarku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie, Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie, SPGZOZ w Rybnie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Profilaktyki w Rybnie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno, grupa młodzieży „W Rękach Młodych” oraz Ochotnicze Straże Pożarne w Rybnie.

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Rybno poprzez prowadzenie edukacji dla bezpieczeństwa i profilaktyki, w szczególności w zakresie stosowania substancji psychoaktywnych, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, w ruchu drogowym, ochrony mienia oraz promocja zachowań pozytywnych.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gulasz #2400310 | 176.103.*.* 18 gru 2017 15:48

  Projekt gdzie dzieci stały na drodze narażone na wypadek

  odpowiedz na ten komentarz

 2. cwa #2398791 | 89.229.*.* 15 gru 2017 20:22

  inspektor?? yyy...no cóż, jako dyrektor na pewno się nie sprawdziła.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. świetlik #2398389 | 185.170.*.* 15 gru 2017 07:27

   Bezpieczna gmina będzie wtedy gdy oświetlenie na ulicach będzie włączane zgodnie ze zmieniającymi się porami roku bo to co do tej pory jest woła o pomstę do nieba. Ludzie wracają ok 16 -17 z pracy a w Rybnie ciemność, widzę ciemność. Zanim się gmina połapała o której włącza się światło to w tym roku dwie osoby zginęły. Szkoda.

   odpowiedz na ten komentarz