"99 lat Niepodległej"

2017-12-06 12:34:16(ost. akt: 2017-12-06 12:43:49)
W Szkole Podstawowej w Lelkowie odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej.
Do tradycji szkoły przeszły już nasze popołudniowe spotkania w bibliotece. Kolejne z nich pt. "99 lat Niepodległej" odbyło się 16.11.2017r. Spotkanie z nami zaszczycili swoją obecnością dyrektor SP w Lelkowie pani Iwona Chojecka, nauczyciel historii pani Bożen Rubacha oraz zaproszeni goście: pani chorąży sztabowy Justyna Makara z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach i pan porucznik Arkadiusz Rutkowski emeryt SG.

Pani Justyna i pan Arek opowiadali nam o służbie w SG. Wspólnie wykonaliśmy piosenkę-hymn pograniczników „Stanica”. Pan Arek dodatkowo udzielił nam lekcji patriotyzmu i z pasją opowiadał o swoim hobby – pisaniu wierszy i komponowaniu muzyki. do tekstów własnych. Przy akompaniamencie gitary wykonał swoje utwory i wiersze znanych polskich poetów. Wspólnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną – animację graficzną obrazującą zmiany granic Polski na przestrzeni wieków. Ogromną satysfakcję sprawiło nam wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych i wojskowych.

Spotkanie udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu nauczycieli: Ireny Sołoduchy i Ewy Karczewskiej.

Uczniowie


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IS