Debata społeczna. Rozmawiano m.in. o skutkach zażywania narkotyków

2017-12-01 14:07:48(ost. akt: 2017-12-01 14:18:49)
Debata jest formą komunikowania się policji ze społeczeństwem. Jej celem jest zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczności lokalnej w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Chcąc lepiej poznać potrzeby i oczekiwania mieszkańców, policjanci zorganizowali koleją w tym roku debatę społeczną, tym razem w Górowie Iławeckim.
W czwartek 30 listopada w Domu Kultury odbyła się debata społeczna poświęcona dwóm tematom.

Jednym był "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie — możesz mieć na nie wpływ. Możliwości, jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda”, który przedstawiała mł. asp. Marta Kabelis z Komendy Powiatowej Policji 
w Bartoszycach.

Drugi brzmiał: „Zanim będzie za późno – przeciwdziałanie narkomanii”. Na ten temat szeroką wiedzę przekazał podinsp. Marek Cieślak – ekspert ds. profilaktyki społecznej z KMP w Elblągu oraz Marek Jarosz – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

W debacie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z powiatu bartoszyckiego, 
z gminy i miasta Górowa Iławeckiego, sołtysi z sołectw gm. Górowo Iławeckie, przedstawiciele służb mundurowych oraz młodzież, pedagodzy i nauczyciele z miejscowych szkół, a także dzielnicowi z powiatu bartoszyckiego.

Przy okazji spotkania z dużą grupą młodzieży policjantka zaprezentowała spot pt. „Oszukaj oszusta” autorstwa policjantów z KMP w Elblągu, który kierowany jest do ludzi młodych. Jego przekaz wskazuje na konieczność informowania seniorów o mechanizmach stosowanych przez sprawców oszust metodą „na policjanta”.

Korzystając ze obecności dużej grupy przyszłych maturzystów, Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach mł. insp. Przemysław Fiertek zachęcał młodzież do wstąpienia 
w szeregi policji mówiąc o możliwościach, jakie daje służba w tej formacji.

Marta Kabelis
KPP Bartoszyce


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ogranijcie się #2389180 | 37.109.*.* 2 gru 2017 20:53

  Dom Kultury od dawna nie istnieje , od 2001 jest OŚRODEK KULTURY !!! 16 lat to mało żeby zauważyć?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Górowiak #2388887 | 83.28.*.* 2 gru 2017 12:53

   A co to mieszkańcy miasta i gminy nie godni by byc na takim spotkaniu ? Żeby dobrze wygladało to sciagnieto młodzież ? Tylko lans , lans, lans

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  2. Konsultacie i Debata #2388789 | 83.6.*.* 2 gru 2017 10:46

   28.02.2017 r. Konsultacje dotyczące przebudowy drogi wojewódzkiej 512 Pieniężjo-Górowo Ił o dł 26 km i Górowo Ił- Bartoszyce odł 22 km . Największa inwestycja na naszym terenie o wartości 30 mln800 tysięcy euro a z gminy Górowo Iławeckie obecny tylko 1 Radny i 1 Sołtys!!! 30.11.2017r Debata w tym samym miejscu a z gminy Górowo Iławeckie obecny ten sam Radny i chyba tylko 5 Sołtysó z 36 . Szkoda.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Uczestnik #2388049 | 83.6.*.* 1 gru 2017 15:35

    Debata bardzo potrzebna. Przeprowadzona bardzo merytorycznie w ciekawy sposób.Rozwiewająca sporo wątpliwości i dostarczająca nowych wiadomości. Podziękowanie dla pana Komendanta Powiatowego Policji w Bartoszycach i Komendanta Policji w Górowie za zorganizowanie tej debaty. Szkoda,że większość Sołtysów i Gminnych Radnych nie skorzystało z uczestnictwa w tak pouczającej debacie

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)