Z pieśnią przez wieki. Konkurs pieśni patriotycznej w MDK

2017-11-27 08:32:08(ost. akt: 2017-11-27 19:41:21)

Autor zdjęcia: archiwum MDK

W sobotę 25 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Mrągowie odbyła się druga edycja Konkursu Pieśni Patriotycznej "Z pieśnią przez wieki".
Organizatorem konkursu był Zbigniew Krajczyński, prowadzący zajęcia nauki gry na gitarze. W rywalizacji udział wzięło aż 23 wokalistów. — Poziom był bardzo wysoki. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. To piękne, że młodzi chcą śpiewać taki repertuar, przekazując przy tym tak wiele emocji z pamiętnych czasów. Wszystkim gratulujemy — mówi Ewa Gnoza. — Każdy występ był inny i wyjątkowy. Po rocznej przerwie w organizacji spodziewaliśmy się kameralnego spotkania. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, do ostatniej chwili napływały zgłoszenia — dodaje dyrektor MDK.

Zdobyte doświadczenie obliguje organizatorów do zorganizowania za rok konkursu o większym zasięgu i na dużej scenie. Podziękowania należą się także jurorom, którzy zmagania wokalistów oceniali w składzie: Ewa Szałachowska, Mateusz Kossakowski i Jacek Gajda, który jako reprezentacja wojskowa powiedział kilka słów o wychowaniu patriotycznym. — Jesteśmy dumni z naszego młodego pokolenia. To też zasługa nauczycieli i rodziców — mówi Ewa Gnoza.

W tym roku do konkursu zgłosiły się mrągowskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4, Zespół Szkół Specjalnych oraz Szkoła Podstawowa z Szestna i Szkoła Podstawowa z Marcinkowa. Na spotkaniu można było również podziwiać prace uczniów ZSS pod hasłem "Urodziny Niepodległej".

W kategorii klas II-III gimnazjum laureatami zostali:
I miejsce: Wiktoria Leszczyńska - Szkoła Podstawowa nr 4
II miejsce: Damian Klim - Szkoła Podstawowa w Szstnie
III miejsce: Aleksandra Załęska - Szkoła Podstawowa nr 1
wyróżnienie: Amelia Szyba - Szkoła Podstawowa w Marcinkowie

W kategorii klas IV- VII laureatami zostali:
I miejsce: Weronika Szewczak - Szkoła Podstawowa nr 1
II miejsce: Dominika Milun - Szkoła Podstawowa nr 4
III miejsce: Matylda Figura - Szkoła Podstawowa nr 4
wyróżnienie: Katarzyna Końpa - Szkoła Podstawowa nr 1