Trzy pytania do radnego Grzegorza Pykały

2017-11-25 12:00:00(ost. akt: 2017-12-05 11:37:07)
Plebiscyt TAK CZY NIE DLA WŁADZY trwa dalej. Zachęcamy Was do oceniania naszej władzy przez cały rok. W tym tygodniu na pytania odpowiada Grzegorz Pykała, radny gminy Węgorzewo.
Która z inwestycji realizowanych ostatnio na terenie Gminy Węgorzewo jest pana zdaniem najważniejsza dla mieszkańców?
— Jedną z najważniejszych inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie przez gminę jest przebudowa drogi na ul. Pionierów wraz z kanalizacją deszczową i sanitarną. Druga ważna i strategiczna inwestycja, to budowa drugiego kolektora sanitarnego w miejskiej oczyszczalni ścieków. Zabezpiecza ona na długie lata możliwość odbioru ścieków z terenu miasta i części terenu gminy.

Co jako radny zalicza pan do swoich największych sukcesów?
— Rada Miejska jest organem kolegialnym i trudno tu mówić o sukcesach osobistych jej członków. Wszystkie decyzje, podejmowane są większością głosów po ich szczegółowym omówieniu na komisjach rady. Cieszy mnie każda pozytywnie rozpatrzona sprawa zgłoszona do mnie przez mieszkańców. Są to mniejsze problemy oraz sprawy bardziej złożone, związane z inwestycjami. Część moich propozycji zadań inwestycyjnych oczekuje na ujęcie w budżecie i realizację. Ocenę moich działań pozostawiam mieszkańcom.

Jakie cechy powinien posiadać dobry samorządowiec?
— Moim zdaniem w pewnym stopniu wszystkie zwyczajowo uznawane za dobre cechy charakteru. Zdobyte trzyletnie doświadczenie radnego pozwala mi dodać, że dobry samorządowiec, to samorządowiec skuteczny w swoim działaniu.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ?????? #2390679 | 89.229.*.* 4 gru 2017 20:55

  A gdzie się podział komentarz "gościa", czyżby coś na rzeczy"?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Gość #2390261 | 89.229.*.* 4 gru 2017 11:29

  Oj chyba nie będzie następnego razu z tego co widać. Chyba, że wystartuje tak jak już to było z "ramienia innej partii". Chorągiewka na wietrze!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. obiektywna #2383767 | 45.33.*.* 27 lis 2017 10:34

  Nic odoać nic ująć panie radny, jak pana działalność samorzadwą widzą tak piszą

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

 4. Marek #2383377 | 176.221.*.* 26 lis 2017 17:03

  A ja się odważę i zadam pytanie. Dlaczego Pan radny tak nerwowo reagował przy temacie Pomnika Niepodległości podczas ostatniej sesji? Te nerwowe ruchy na krześle, pytania o finansowanie, wszystko to wskazywało na nietypowe zachowanie radnego, które przez trzy lata było takie łagodne, wyciszone, zgodne ze zdaniem pana Burmistrza. A tu raptem taka nerwowość. Przecież wszyscy od dawna wiedzieli, że finansowanie pomnika nie będzie miało nic wspólnego z pieniędzy naszej gminy. Czyżby idea upamiętnienia Odzyskania Niepodległości w formie pomnika nie odpowiadała radnemu? Przecież to nie jest pomnik tej czy tamtej partii, ale pewien symbol historii Polski, który pozostanie w mieście następnym pokoleniom. Co tak zdenerwowało radnego?

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz

 5. ???? #2383097 | 89.229.*.* 26 lis 2017 11:01

  Jakie działanie, takie i gadanie.Konkretne pytanie, konkretna odpowiedź. Co Pan zrobiłeś przez te 3 lata, a nie takie tam ble, ble.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)