19-latek jechał bez prawka i po alkoholu. Wylądował w rowie.

2017-11-21 11:17:30(ost. akt: 2017-11-21 12:02:37)

Autor zdjęcia: archiwum GO

19-letni mężczyzna bez wiedzy matki zabrał kluczyki od jej samochodu i urządził sobie przejażdżkę. Niestety wycieczkę zakończył w przydrożnym rowie. Okazało się, że chłopak jechał samochodem będąc pod wpływem alkoholu i nie mając do tego uprawnień.
W minioną sobotę około godz. 6:00 policjanci przyjęli zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, o tym że z przydomowego parkingu zginęło jej auto. W trakcie sprawdzania okolicy, funkcjonriusze odnaleźli w pobliskiej miejscowości samochód, który był uszkodzony i znajdował się w przydrożnym rowie. Obok auta nikogo nie zastali. Chwilę później kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych młodych mężczyzn. Jednym z nich okazał się 19-letni syn właścicielki auta, drugim jego 20-letni kolega. Jak ustalili policjanci, 19-latek bez wiedzy matki, zabrał jej kluczyki i urządził sobie i koledze przejażdżkę samochodem. Niestety wycieczka zakończyła się w przydrożnym rowie. Okazało się, że chłopak kierował pod wpływem alkoholu i bez uprawnień do kierowania. W chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Węgorzewa stanie wkrótce przed sądem. Za krótkotrwałe użycie pojazdu i jego uszkodzenie, grozi mu kara do 5 lat więzienia. Ponadto odpowie za kierowanie bez wymaganych uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości.
(źródło: KPP w Węgorzewie)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij65k