Dostali dofinansowanie na budowę tarasu w Kocie

2017-11-13 12:09:12(ost. akt: 2017-11-13 12:12:38)

Autor zdjęcia: Arch. UG Jedwabno

Wniosek złożony przez Gminę Jedwabno na „Budowę tarasu przy świetlicy wiejskiej w miejscowości Kot” otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 8 tys. złotych w ramach konkursu "Małe granty sołeckie".
Zakończyła się edycja konkursu „Małe granty sołeckie”, w którym po jednym sołectwie z każdej gminy mogło, za jej pośrednictwem, złożyć wniosek na dofinansowanie małej inwestycji. Do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło prawie sto wniosków. Ostatecznie na wniosek Zarządu Województwa Radni Sejmiku zdecydowali o dofinansowaniu łączną kwotą 150 000 zł dziewiętnastu projektów. W tej liczbie znalazł się również wniosek złożony przez Gminę Jedwabno „Budowa tarasu przy świetlicy wiejskiej w miejscowości Kot”, na kwotę 8 tys. zł.
Przedsięwzięcie to przewiduje budowę drewnianego tarasu przy świetlicy wiejskiej. Wybudowanie tarasu umożliwi mieszkańcom organizowanie różnego rodzaju spotkań, zebrań, imprez integracyjnych, szkoleń bez konieczności otwierania świetlicy wiejskiej. Wybudowany taras pozwoli również przeprowadzać cykliczne zajęcia i warsztaty w czasie wolnym od zajęć szkolnych dla dzieci i młodzieży. Jednakże nie będzie to taki zwykły taras! Społeczność Kota podjęła wspólną decyzję aby na wybudowanym tarasie odbywały się w czasie wiosenno – letnim zajęcia dla dzieci oraz dla dorosłych mieszkańców, zajęcia zielarskie, ceramiczne, plastyczne. Ponieważ miejscowość nosi urokliwą nazwę Kot – wizerunek kota wykorzystany zostanie jako wizytówka wsi. W projekt tarasu wkomponowane będą wizerunki kotów wykonane z ceramiki, drewna i innych tworzyw. Każdy turysta przybywający do Kota z pewnością zapamięta „koci taras promocyjny”.
W piątek, 3 listopada w Olsztynie odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach konkursu „Małe granty sołeckie”. Samorząd Województwa reprezentował Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin oraz Członek Zarządu Sylwia Jaskulska. W imieniu Gminy Jedwabno umowę podpisali Wójt Gminy Sławomir Ambroziak oraz Sołtys Sołectwa Kot Piotr Raniszewski.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tomek #2374760 | 84.208.*.* 15 lis 2017 11:12

    Gdyby Rafał ci Sylwio fotki w tym artykule nie zalatwil to bys nie blysela.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. 8 tysięcy.... #2373314 | 88.156.*.* 13 lis 2017 12:37

    i co roku 30 milionów na lotnisko w lesie... a dróg nie ma za co remontować... Pogonić w najbliższych wyborach ten psl !!! Szkodniki

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)