Jeziorak pokonał Olimpię i zwiększył przewagę nad rywalem w walce o awans [ZDJĘCIA]

2017-11-05 14:55:07(ost. akt: 2017-11-05 15:23:19)
Faulowany Łukasz Suchocki (Jeziorak) podczas szarży na bramkę Olimpii Olsztynek

Pierwsza połowa bez goli, za to druga przyniosła ich aż cztery. Trzy były dziełem niepokonanego wciąż w tym sezonie zespołu iławskiego Jezioraka. Zwycięstwo smakuje tym lepiej, że odniesione zostało w meczu z bezpośrednim rywalem do awansu.

Jeziorak Iława – Olimpia Olsztynek 3:1 (0:0)
1:0, 2:0 – Madej (47 k, 60), 2:1 – Dobroński (70), 3:1 – Figurski (72)

JEZIORAK (skład wyjściowy): Jędrzejewski – Kowalski, Słomski, Kressin, Kaszlewicz, Figurski, Madej, Galas, Święty, Suchocki, Kuchnik,

Jeziorak ma już dużą przewagę punktową nad grupą pościgową a dzięki zwycięstwu w meczu z Olimpią mógł ją dodatkowo powiększyć.
Iławianie od początku meczu ruszyli z atakami na bramkę gości i tylko pech oraz brak skuteczności u gospodarzy spowodował, że piłka nie wpadła do bramki strzeżonej przez Michała Jakubiaka. Szczęścia próbowali m.in. Łukasz Suchocki, Daniel Madej (po kilka strzałów), Radosław Galas, Jakub Słomski, za każdym razem bez efektu.

Olimpia atakowała rzadko, lecz jeśli już przedostawała się pod bramkę Jezioraka, to od razu robiło się groźnie. Przy jednej z okazji tylko kociej zwinności bramkarza Kamila Jędrzejewskiego iławianie zawdzięczają fakt, że nie stracili gola.

Bramki za to przyniosła druga połowa. Festiwal strzelecki dwoma trafieniami rozpoczął Madej. Stary znajomy iławskiego klubu Bartłomiej Dobroński zdobył gola kontaktowego, jednak grający trener Wojciech Figurski bramką na 3:1 ustalił wynik dzisiejszego spotkania.

W następnej kolejce lider gr. 2 klasy okręgowej gra na wyjeździe z będącym wysoko w tabeli GSZS Rybno.