Zmiany w organizacji ruchu w okresie Wszystkich Świętych. Sprawdź, jak jeździć!

2017-10-27 18:30:00 (ost. akt: 2017-10-27 17:17:14)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. To szczególny, pełen zadumy czas, kiedy wspominamy bliskich, którzy odeszli. Wiele osób pokona setki kilometrów, by zapalić znicz na grobie bliskich. Tradycyjnie w tym czasie na drogach naszego regionu pojawi się więcej policyjnych patroli. Pamiętajmy też o zmienionej tymczasowej organizacji ruchu.
Od najbliższego piątku (27 października br.) do czwartku (2 listopada br.) na głównych trasach województwa, drogach dojazdowych do miast, w okolicach wszystkich cmentarzy, policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy będą dbali o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Funkcjonariusze pomogą wszystkim bezpiecznie spędzić ten szczególny czas. Pokierują ruchem, rozładują tworzące się zatory drogowe. Pomogą, poinformują i zadbają o to, by na drogach naszego województwa było bezpiecznie.

Policjanci będą reagować na wszelkie naruszenia prawa w ruchu drogowym. Swoją uwagę skupią na przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz niedostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Takie zachowania jak nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, utrudnianie lub tamowanie ruchu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, kierowanie pojazdem bez włączonych świateł mijania lub do jazdy dziennej czy przewożenie większej niż dopuszczalna liczby osób w pojazdach mogą być przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci wyciągną konsekwencje za łamanie przepisów prawa. Będą kontrolować stan trzeźwości użytkowników ruchu oraz przyjrzą się relacjom kierowca - pieszy.


Bartoszyce

- W dniach od 30 październka br. od godz. 12.00, do dnia 2 listopada br., do godz. 7.00, będzie obowiązywała tymczasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie Cmentarzy Komunalnych w Bartoszycach przy ulicy Kętrzyńskiej oraz przy ul. Leśnej.
- Na ul. Konopnickiej, Leśnej oraz ul. Poprzecznej na całej długości ustawione będą znaki: „Zakaz zatrzymywania”.
- Parkowanie dozwolone będzie tylko w miejscach oznaczonych odpowiednimi znakami.
- Wyjazd z ul. Leśnej w kierunku centrum Bartoszyc w przypadku utrudnień na skrzyżowaniu ul. Kętrzyńskiej z ul. Konopnickiej będzie odbywał się objazdem prowadzącym przez ul. Poprzeczną w kierunku ul. Przemysłowej, oraz ul. Kolejową - Kajki – Drzewną – Orzeszkowej – Grota Roweckiego.
- Objazd nie będzie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów TAXI.
Wyjazd z ul. Konopnickiej na ul. Kętrzyńską, będzie możliwy tylko w kierunku ronda Solidarności, na wyjeździe z ul. Konopnickiej ustawiony będzie znak „Nakaz jazdy w prawo”.
- Na parkingu przy cmentarzu na ul. Leśnej, zostanie wydzielone stanowisko dla autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów TAXI. Parkowanie innych aut będzie dozwolone na pozostałych miejscach, oznaczonych znakami pionowymi „Parking”. Taśmą wydzielone będą miejsca, gdzie będzie obowiązywał zakaz parkowania pojazdów.
- Na ul. Kętrzyńskiej, parkowanie aut będzie możliwe na parkingu sklepu "Lidl" i "MediaExpert", oraz w innych dozwolonych miejscach.

Działdowo

- W miejscowości Turza Wielka zostanie ustawiony znak "zakaz zatrzymywania się" na drodze powiatowej P-1373M, od wjazdu na wiadukt do wieży obserwacyjnej, po prawej stronie jadąc od miejscowości Niestoja w kierunku miejscowości Gralewo;
- W dniu 1 listopada br. w Działdowie w okolicy cmentarza na ul. Leśnej w kierunku ulicy Chlebowskiego zostanie utworzony tymczasowy parking dla pojazdów.

Ełk

- Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała od dnia 31 października br. od godz.17.00 do 1 listopada br. do godz. 20.00.
Jak co roku zamknięty zostanie ruch na ulicy Cmentarnej oraz na przejeździe kolejowym przy tej ulicy, jednak będą mogły przemieszczać się tędy autobusy komunikacji miejskiej. Na ul. Targowej i Kochanowskiego zostanie zachowany ruch dwukierunkowy.
- Przy wyjeździe z parkingów przy ul. Targowej (teren targowicy i giełdy samochodowej) kierujący będą musieli zastosować się do znaków ,,nakaz jazdy w prawo za znakiem”, kierując się w stronę ronda przy ul. Kilińskiego – Targowa.
- Znaki takie będą ustawione przy wyjeździe z domu towarowego Atu oraz Kauflandu.
- Na całej długości ul. Towarowej od przejazdu kolei wąskotorowej do skrzyżowania z ul. Okrężna – Strefowa, po obu stronach jezdni zostaną ustawione znaki ,,zakaz zatrzymywania się’’ z tabliczkami „dotyczy jezdni”. Zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał także na ul. Matejki przy cmentarzu.

Giżycko

- Na ul. 1-go Maja, odcinek od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi do ronda Solidarności (dł. ok. 300 m) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi
- Na ul. Obwodowej, odcinek od skrzyżowania z ul. 1-go Maja do skrzyżowania z ul. Dworską będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.
- Na ul. Królowej Jadwigi, odcinek od skrzyżowania z ul. Wodociągową w kierunku skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego po prawej stronie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Zakaz nie dotyczy zatok postojowych. Taki zakaz będzie również obwiązywał na odcinku ulicy Wodociągowej, od ronda do ulicy 1-go Maja. - Samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch będą usuwane na koszt właściciela.
Na terenie położonym pomiędzy Kościołem pw. Św. Anny, a cmentarzem będzie zorganizowany parking.
- Na ul. Leśnej, odcinek od skrzyżowania z ul. Poziomkową będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu jak również zakaz zatrzymywania się po prawej stronie drogi. Pojazdy pozostawione po prawej stronie drogi będą usuwane na koszt właściciela.
- Na ul. Węgorzewskiej będzie obowiązywał zakaz skrętu w ul. Leśną. Dojazd do cmentarza będzie możliwy jedynie od ul. Obwodowej.
- Gminny Zakład Komunalny zmieni rozkład jazdy autobusów umożliwiając dojazd do cmentarza miejskiego. W okolicach cmentarza na ul. 1-go Maja zostaną zorganizowane przystanki autobusowe.

Gołdap

- Na drodze krajowej nr 65 na odcinku Gołdap przejście graniczne z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej, - obustronny zakaz zatrzymywania się i postoju.
- Na drodze wojewódzkiej nr 651 w miejscowości Dubeninki - cmentarz przy ul. Mereckiego - obustronny zakaz zatrzymywania się i postoju
- W obrębie cmentarza przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi parking samochodowy usytuowany jest na ul. Zadumy. Nie będzie możliwe parkowanie pojazdów na drodze dojazdowej do parkingu.
- W miejscowości Grabowo miejsca parkingowe znajdować się będą w okolicy cmentarza oraz na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można również parkować na placu parkingowym w pobliżu miejscowego Zespołu Szkół.
- W miejscowości Dubeninki miejsca parkingowe znajdować się będą przy urzędzie gminy, jak również na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można również parkować na dwóch bocznych drogach znajdujących się za cmentarzem komunalnym.
- Aby zmniejszyć ruch na drodze, w dniach 31 października i 1 listopada br. gołdapska placówka PKS udostępni autobus komunikacji miejskiej, który będzie kursował z centrum miasta na cmentarz przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi. Rozkład jazdy będzie dostępny w lokalnych mediach.

Iława

- Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu pieszego i samochodowego w obrębie cmentarza komunalnego przy ul. Ostródzkiej w Iławie, dnia 31 października br. od godz. 18.00 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu drogowego.
- W pasie drogowym drogi krajowej nr 16 po stronie zajazdu Wielka Żuława w kierunku ciągu ulic Kościuszki i Niepodległości będzie ustawiony znak B-21 (zakaz skręcania w lewo).
- Przy mostku na rzece Iławce po stronie młyna będzie ustawiony znak B-22 (zakaz skręcania w prawo).
- Na drodze dojazdowej do cmentarza z ul. Ostródzkiej będzie ustawiony znak B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach).
- Pod znakami B-21, B22 i B-1 będą umieszczone tabliczki o treści „Nie dotyczy osób posiadających umowę na dzierżawę terenu, mieszkańców przyległych posesji ul. Ostródzka 2 i 2a oraz pojazdów służb miejskich”.
- Dojazd do parkingu dolnego przy ogrodach działkowych od ul. Rzemieślniczej i na końcu parkingu umieszczone będą znaki B-1, U-20b z tabliczką pod znakiem o treści „Nie dotyczy osób posiadających umowę na dzierżawę terenu, mieszkańców przyległych posesji ul. Ostródzka 2 i 2a oraz pojazdów służb miejskich”.
- Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu nastąpi w dniu 3 listopada br. do godz. 7.00.

Kętrzyn

- W dniu 31 października br. od godz. 14.00 w Kętrzynie przy ul. Pocztowej, Mazowieckiej, Limanowskiego, Reymonta, Bałtyckiej, zostaną ustawione znaki B-36 - zakaz zatrzymywania się, znak B-35 - zakaz postoju z tabliczką informującą o odholowaniu pozostawionego pojazdu.
- Ponadto przy ul. Reymonta, ul. Sadowej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy (ul. Reymonta wjazd od Reymonta, ul. Sadowa wjazd ul. Limanowskiego)
- Kierowcy, którzy zdecydują się na poruszanie samochodem dostępny będzie parking przy markecie Tesco przy ul. Budowlanej.

Lidzbark Warm.

- Od 31 października do 2 listopada planowana jest tymczasowa zmiana organizacji ruchu w Lidzbarku Warmińskim
- ul. Grunwaldzka – od strony K-51 ulica jednokierunkowa oraz zakaz zatrzymywania się pojazdów po prawej stronie drogi
- ul. Krasickiego – zakaz ruchu od parkingu w kierunku cmentarza
wyznaczone zostaną strefy z obustronnym zakazem zatrzymywania się na ulicach Szkolnej i Zielonej

Mrągowo

- w dniu 01.11.2017 r. – ul. Brzozowa będzie wyłączona z ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Mrongowiusza do skrzyżowania z ul. Rynkową
- od 25.10.2017 r. do 02.11.2017 r. obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na ul. Rynkowej i ul. Brzozowej, przed dojazdem do skrzyżowania tych ulic
- od 25.10.2017 r. do 02.11.2017 r. na ul. Młodkowskiego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się – z wyłączeniem pobocza po prawej stronie od posesji ul. Młodkowskiego 40, w kierunku m. Polska Wieś oraz ograniczenie prędkości do 30km/godz. w okolicach cmentarza przy ul. Młodkowskiego.
- od 25.10.2017 r. do 02.11.2017 r. zostanie wyłączony z użytku parking przy dolnej płycie cmentarza w Polskiej Wsi, dopuszczony będzie jedynie ruch pojazdów PKS Sp. z o.o. oraz pojazdów uprawnionych.
- zatrzymywanie się pojazdów w okolicach cmentarzy, będzie możliwe tylko na oznakowanych parkingach.

Nidzica

- w dniu Wszystkich Świętych przy miejskiej nekropolii w Nidzicy czeka kierowców poważna zmiana organizacji ruchu. Będzie ona obowiązywać od wczesnych godzin porannych aż do popołudnia.
- Na całej długości ul. Tatarskiej (od ul. Warszawskiej do Tatar) będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu i zakaz zatrzymywania się na drodze.
- Pojazdy będą mogą zatrzymywać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
- Policjanci apelują do wszystkich kierowców, aby stosowali się do poleceń osób kierujących porządkiem na wyznaczonych parkingach. W przypadku bardzo dużego natężenia ruchu kołowego wjazd na ulicę Tatarską może być okresowo zamykany.
- Bez zmian w obu kierunkach odbywać się będzie ruch na ul. Sienkiewicza, z możliwością zatrzymania pojazdów na poboczu po obu stronach jezdni.
- Dla osób niepełnosprawnych wyznaczone zostały 2 miejsca parkingowe na wysokości zakładu pogrzebowego przy ulicy Tatarskiej.

Nowe Miasto Lubawskie

- W tym roku na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim nie są planowane zmiany dotyczące organizacji ruchu podczas działań związanych z akcją ZNICZ 2017.
- Wyznaczone miejsca do parkowania na terenie Nowego Miasta Lubawskiego to:
- parking przy ul. Mickiewicza
- parking ul. Grunwaldzka przy byłym ZOZ
- targowisko miejskie
- parking ul. Rynek
- zaplecze Zespołu Szkół ( na wys. Szpitala)
- parking TESCO
- parking przez Komendą Powiatową Policji

- Podczas świąt w najbardziej newralgicznych punktach miasta ruchem będą kierowali ręcznie policjanci. Dodatkowy parking, przed komendą policji, będzie otwarty dla odwiedzających groby na cmentarzu miejskim od 31 października br. od godz. 16.00 do godz. 6.00 w dniu 2 listopada br.

Olsztyn

(zmiany od 31.10.2017 godz. 23:30 do 2.11.2017 godz. 04:00)

Cmentarz przy ul. Poprzecznej:
do cmentarza będzie można dojechać ulicą Zientary-Malewskiej i od ulicy Borowej. Trasa na ul. Zientary-Malewskiej od skrzyżowania z ul. Cichą do skrzyżowania z ul. Poprzeczną będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do ul. Poprzecznej). Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby tam mieszkające, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie. Jednokierunkowa będzie również ul. Poprzeczna (możliwy przejazd od Zientary-Malewskiej do Jagiellońskiej). Ulica Erdmanowej będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Dojazd do cmentarza będzie możliwy również od strony północnej, tj. od ul. Borowej. Będzie ona jednokierunkowa. Na skrzyżowaniu z ul. Erdmanowej trzeba będzie skręcić w lewo w stronę ul. Wiosennej.

Cmentarz przy ul. Wadąskiej (Dywity)
ulica Wadąska od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego będzie w okresie Wszystkich Świętych drogą jednokierunkową aż do Kieźlin. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej będzie można dojechać tylko do Kieźlin. Tu trzeba zostawić samochody. Dojazd do cmentarza od tej strony będzie możliwy wyłącznie środkami komunikacji miejskiej. W ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

Cmentarz w Biskupcu

(zmiany od 31.10.2017 godz. 20:00 do 01.11.2017 godz. 24:00)
- ul. Cmentarna - zamknięta dla ruchu,
- ul. Kryniczna - zamknięty wjazd od ul. Mickiewicza, wprowadzony ruch jednokierunkowy od strony ul. Chrobrego,
- ul. Słowackiego - zamknięty wjazd od ul. Ostre Koło, wprowadzony ruch jednokierunkowy od strony ul. Krynicznej.

Ostróda

- od 31 października od godz. 8.00 do 3 listopada do godz. 8.00 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarza przy ulicy Chrobrego i w rejonie cmentarza przy ulicach Olsztyńskiej i Spokojnej.
- w celu utrzymania ciągłości ruchu i przejezdności w obrębie ulicy Olsztyńskiej i Spokojnej wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy wokół cmentarza z kierunkiem ruchu od ulicy Olsztyńskiej
- na całej długości objazdu cmentarza, po prawej stronie wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się z tabliczką informacyjną o odholowaniu pozostawionego pojazdu. Taki sam zakaz będzie obowiązywał w ciągu ulicy Chrobrego w Ostródzie.
- na odcinku drogi od ulicy Grunwaldzkiej do ul. Piastowskiej wprowadzone będą zakazy zatrzymywania się wraz z tabliczką informacyjną o odholowaniu pozostawionego pojazdu.

Pisz

- Tego dnia na terenie powiatu piskiego zmiany organizacji ruchu będą miały miejsce jedynie w Rucianym-Nidzie.
- W dniu 1 listopada na ul. Cichej w Rucianym-Nidzie, na odcinku drogi od ul. Dworcowej do ul. Mazurskiej, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w stronę Guzianki z możliwością parkowania po jednej stronie. Tym samym wzdłuż ul. Dworcowej, na terenach kolejowych, utworzone będą parkingi.
- Tego dnia na ul. Cichej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po prawej stronie jezdni z możliwością parkowania na lewym pasie.
- Zmiana organizacji ruchu w Rucianym-Nidzie będzie obowiązywała tego dnia od godz. 7.00.

Szczytno

- w dniach 28.10.2017r. do 02.11.2017r. zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ulicach: Reja, Mazurskiej i łączniku ulicy Mrongowiusza z ulicą Mazurską
- zostanie wprowadzony „zakaz zatrzymywania” (pod groźbą odholowania pojazdu na koszt właściciela) po prawej stronie ulicy Reja, lewej stronie ulicy Mazurskiej na odcinku ul. Reja do parkingu i prawej stronie ulicy Mazurskiej - na wysokości parkingu oraz po lewej stronie łącznika ulicy Mrongowiusza z ulicą Mazurską.
- zostanie wprowadzony „zakaz zatrzymywania” (pod groźbą odholowania pojazdu na koszt właściciela) po obu stronach ulicy Mrongowiusza natomiast otwarty - zostanie wylot ulicy Mazurskiej do ulicy Śląskiej (jako jednokierunkowego – od ulicy Mazurskiej do ulicy Śląskiej).

Węgorzewo:

- Na drodze krajowej nr 63 – w Węgorzewie na ul. Armii Krajowej (rejon cmentarza), od skrzyżowania z ulicą Turystyczną do skrzyżowania z ulicą Zamkową – wprowadzony zostaje zakaz zatrzymywania się i postoju. Ulica Turystyczna - bezpośrednio przy cmentarzu – funkcjonować będzie jako droga jednokierunkowa.
- W miejscowości Węgielsztyn — od cmentarza w kierunku wiaduktu — zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju po obu stronach jezdni.
- Zmiana organizacji ruchu drogowego w Węgorzewie i w miejscowości Węgielsztyn będzie obowiązywać tylko 1 listopada 2017 roku.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. look #2361479 | 81.190.*.* 28 paź 2017 09:46

  Wstyd, że Olsztyn wzorem innych wojewódzkich miast na dzień wszystkich świętych nie wprowadzi darmowej komunikacji miejskiej!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. trol warmiński #2361233 | 83.9.*.* 27 paź 2017 21:19

  To na początek zapraszamy panów policjantów w okolice sklepu Polmleku , tam się dopiero parkuje...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 3. Papa #2361136 | 88.156.*.* 27 paź 2017 18:47

  "Policjanci będą reagować na wszelkie naruszenia prawa w ruchu drogowym"... Zaiste chwalebne to, że w czasie tego święta policjanci będą wypełniać swoje obowiązki... A może takie podejście rozciągnąć na cały rok...?

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz