Matrix na Warmii i Mazurach

2017-10-18 19:37:38(ost. akt: 2017-11-11 09:30:00)
Artur Kurasiński będzie jednym z prelegentów podczas panelu technologicznego na I Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości.

Artur Kurasiński będzie jednym z prelegentów podczas panelu technologicznego na I Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości.

Autor zdjęcia: GO.TV

Kto z nas oglądając filmy SF nie marzył o skorzystaniu z niesamowitych technologii, jakimi posługiwali się bohaterowie? Warto zdać sobie sprawę, że nie wszystko, co widzimy na ekranach, jest tylko wymysłem autorów.
Prezentowana tam wirtualna i rozszerzona rzeczywistość czy inteligentne urządzenia stają się dziś faktem. Coraz częściej uczestniczą w naszym codziennym życiu, choć czasem nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. O tym, jak przyszłość wchodzi w naszą codzienność będziemy mogli usłyszeć na I Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości.

Niemal każdy z nas ma w kieszeni smartfon o mocy obliczeniowej wielokrotnie większej, niż komputery sprzed 10-15 lat. Co więcej, urządzenia te potrafią robić zdjęcia o jakości, która jeszcze niedawno była zarezerwowana tylko dla fotografów. To wszystko zasługa najnowocześniejszych technologii. W każdej chwili za pomocą szybkiego połączenia LTE jesteśmy w stanie sprawdzić bieżące informacje, obejrzeć relacje z meczu czy porozmawiać ze znajomymi za pomocą jednej z wielu aplikacji mobilnych.


Dla nas najważniejsze jest to, że rozwój technologii nie jest zasługą jedynie wielkich koncernów i firm zza oceanu. Na Warmii i Mazurach mamy coraz więcej ciekawych projektów i start-upów, czyli firm stawiających pierwsze kroki w nowatorskich rozwiązaniach. - Na scenie I Kongresu Przyszłości będziemy mogli posłuchać założycieli innowacyjnych firm z Olsztyna, Elbląga czy Ełku. Ci ludzie pokazują, że da się robić ciekawy biznes na Warmii i Mazurach. – mówi Agnieszka Czupryn z Grupy WM.

Wirtualna rewolucja


Jednym z zaproszonych gości jest Artur Kurasiński, który o wirtualnej rzeczywistości wie niemal wszystko. - W czasie mojej prelekcji postaram się udowodnić dlaczego VR i AR jest tylko wstępem do technologicznej rewolucji na wielu poziomach w drodze do nadejścia Osobliwości i transhumanizmu! powiedział w rozmowie z Agnieszką Czupryn. Jednym słowem filmowy Matrix może stać się rzeczywistością, co przewiduje część naukowców zajmująca się wirtualną rzeczywistością. Bajka? Przyjrzyjmy się nam samym i naszym znajomym w mediach społecznościowych. Ile osób tworzy swój wirtualny obraz na Facebooku, podczas gdy w rzeczywistości ich życie wygląda zupełnie inaczej? Dla ilu osób dzień zaczyna się nie od wstania z łóżka, a od sprawdzenia aktywności znajomych na najpopularniejszych portalach?


Warto zauważyć, że w dziedzinie rozszerzonej rzeczywistości zrobiliśmy już na Warmii i Mazurach pierwsze kroki! Kilka lat temu "ożywiliśmy" Gazetę Olsztyńską. Dzięki specjalnej aplikacji papierowe wydanie naszego dziennika zmieniało się w multimedialną platformę. Już wtedy - mimo relatywnie małej liczby topowych smartfonów w naszym województwie (specyfika aplikacji i rozszerzonej rzeczywistości pozwalała wówczas na korzystanie z tego rozwiązania tylko na najlepszych dostępnych telefonach), każde wydanie odnotowywało tysiące odtworzeń za pomocą dedykowanej aplikacji Aurasma.


Wirtualny świat to nie tylko rozrywka i kontakty ze znajomymi. Dziś już niemal każdy przedsiębiorca wie, że reklama internetowa jest tą najskuteczniejszą. Wirtualna przestrzeń pozwala na generowanie realnych i bardzo dużych pieniędzy. O tym, jak na Warmii i Mazurach wykorzystujemy szanse, które daje nam rozwój technologii, porozmawiamy już 16 listopada na I Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości. Przyjdź, bo warto!
Bartosz Orliński


Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe UWM
ul. B. Dybowskiego 11 10-719 Olsztyn
Kontakt:
Tel. 500 603 603
Mail: kontakt@wm.pl

I WARMIŃSKO-MAZURSKI KONGRES PRZYSZŁOŚCI:


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pamiętacie #2354902 | 37.7.*.* 20 paź 2017 07:09

    Radio w pudełku od zapałek AM z MT . Wielu z Was na świecie nie było , a było to tak niedawno .

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz