Quantcast

Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Uroczyste otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego

2017-10-03 15:32:50 (ost. akt: 2017-10-03 15:58:32)

Autor zdjęcia: Materiały nadesłane

28 września w siedzibie firmy ELTEL Networks Energetyka S.A. w olsztyńskim Gutkowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego spółki. Chociaż Centrum działa już od początku roku, to dopiero teraz przeszedł czas, aby się nim pochwalić szerokiej publiczności.

- Centrum, w dzisiejszych trudnych czasach, powstało po to, aby dać nam przysłowiowego kopa. W ten sposób możemy być przed konkurencją - powiedział członek Zarządu firmy ELTEL Networks Piotr Walczak. - Z tego, co wiem, to jedyny taki ośrodek zorganizowany w firmie wykonawczej. Jego zadaniem jest przede wszystkim wprowadzanie innowacyjnych technologii do robót, jakie prowadzimy. Stąd używamy m.in. dronów, które w naszym przypadku nie są żadnymi zabawkami.


Powstanie centrum to efekt wielu lat doświadczeń. Jest miejscem, gdzie są wypracowywane nowoczesne, bezpieczne i efektywne kosztowo rozwiązania dla klientów firmy ELTEL Networks, a są nimi operatorzy sieci dystrybucyjnych oraz operator sieci przesyłowej - Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.. Właśnie dla nich przygotowywane są innowacyjne rozwiązania.


Podczas otwarcia centrum można było zobaczyć bardzo efektowne pokazy szkoleń z zakresu bezpiecznej pracy na wysokości na liniach elektroenergetycznych oraz pokazy prac z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Do niektórych zadań, jeżeli chodzi o linie i stacje elektroenergetyczne, wykorzystuje się popularne dziś drony. Te jednak, które pracują na wysokości, mają dużą większą moc i możliwości. Potrafią wisieć w powietrzu ponad 20 minut i w niektórych przypadkach zastępują człowieka. Nie jest to bez znaczenia, bo prace odbywają się często w niebezpiecznych warunkach na wysokości kilkudziesięciu metrów.


Przybyli do olsztyńskiej siedziby ELTEL Networks Energetyka S.A. goście mogli poznać również istotne fakty w wieloletniej, bo sięgającej lat 60. ubiegłego wieku, historii firmy. - Po wielu zmianach nazw i przekształceniach, obecnie należymy do dużej Grupy ELTEL Networks z siedzibą w Finlandii - mówi Iwona Gogolewska, rzecznik firmy. - W Polsce biura firmy znajdują się w Toruniu, Rzeszowie i Olsztynie. Tylko w naszym kraju firma zatrudnia ponad 700 osób.
Powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowego ELTEL Networks Energetyka S.A. jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach wsparcia inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Innowacje! #2343253 | 88.156.*.* 4 paź 2017 12:13

    Brawo! Pokazują, jak dochodzi się do doskonałości i wdraża innowacje - w odróżnieniu np. od firm, które budują drogi i remontują ulice (a po kilku miesiącach mamy zapadnięte lub wystające studzienki kanalizacyjne), którzy tylko potrafią bełkotać coś o innowacjach. Przykład: remont 300 m odcinka ulicy musi trwaaaaaać kilka miesięcy - to jest wyznacznik technologicznego zacofania. Aż strach pomyśleć, że firma zajmująca się infrastrukturą elektroenergetyczną mogłaby na kilka miesięcy wyłączyć prąd, bo ... remontuje linię. Na szczęście ci ludzie dysponują zaawansowaną techniką i do tego nie dojdzie. Potrafią remontować pod napięciem, podobnie jak firma remontująca pas startowy na lotnisku w Amsterdamie bez zatrzymywania ruchu samolotów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz