Mężczyznę wciągnęła kosiarka. Ciężko rannego zabrał helikopter

2017-09-28 12:08:54 (ost. akt: 2017-09-28 12:48:19)

Autor zdjęcia: Materiały KPP

W gminie Lubomino podczas koszenia trawy element kosiarki zaczepił za odzież 65-latka. Mężczyzna doznał złamania kości ramienia i urazu nogi. Poszkodowanego zabrało pogotowie lotnicze do szpitala w Olsztynie.
Do wypadku doszło wczoraj 27 września po godz. 18 w jednej z posiadłości na terenie gminy Lubomino. 65-latek kosił trawę. W pewnym momencie, prawdopodobnie nie wyłączając silnika, mężczyzna znalazł się w pobliżu wałka odbioru mocy, który wciągnął jego ubranie. Poszkodowany doznał szarpanej rany przedramienia i urazu nogi.

Poważnie rannego mieszkańca gminy zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Olsztynie. Był trzeźwy. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku.

Policjanci przypominają!

Przy wykonywaniu nawet prostych prac polowych lub porządkowych na swoich posesjach, w pierwszej kolejności należy zadbać o własne bezpieczeństwo. Aby koszenie trawy przy użyciu różnych urządzeń było w pełni bezpieczne, należy się do niego przygotować pod każdym względem. Pierwszym istotnym krokiem jest odpowiedni ubiór. Ubranie, w którym kosimy trawę nie powinno być zbyt luźne i posiadać zwisających elementów. Należy pamiętać o tym, że koszenie trawy należy wykonywać wyłącznie w warunkach dobrej widoczności. Przy każdorazowej ingerencji w elementy maszyny – wymianie czy regulacji bezwzględnie wyłączamy silnik czy w przypadku urządzeń odłączamy źródło zasilania.

podkom. Monika Klepacka


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Szkoda ! #2341040 | 93.231.*.* 1 paź 2017 21:41

  Ze jeszcze do tej pory sie nie nauczyl pszestrzegac przepisow , nastepnym razem napewno bedzie juz madrzejszy Napewno ???

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD