Głosowanie OBO rozpoczęte!

2017-09-28 07:13:43 (ost. akt: 2017-09-28 11:08:38)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Już niebawem dowiemy się, które z pomysłów zgłoszonych do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego przypadły olsztynianom do gustu. Głosowanie potrwa do 8 października.
— Olsztyński Budżet Obywatelski daje mieszkańcom możliwość decydowania o inwestycjach w ich najbliższym otoczeniu — mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Każdy może wybrać projekt, który jego zdaniem jest najważniejszy. Zwycięskie pomysły zostaną zrealizowane w 2018 roku. Trzymam kciuki za wasze projekty!

Dzięki czterem dotychczasowym edycjom Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego w Olsztynie zrealizowano ponad 100 projektów. Już niebawem dowiemy się, jakie będą następne. Konkurencja jest duża, w puli znajduje się 108 wniosków osiedlowych i 33 zintegrowane. Swój głos będzie mógł oddać każdy olsztynianin, który ukończył 15 rok życia.

— Podstawowym punktem do głosowania jest strona internetowa glosujobo.olsztyn.eu — mówi dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. — Na portalu możemy szczegółowo zapoznać się ze wszystkimi projektami. Przy głosowaniu będziemy potrzebować numeru PESEL. Każdy oddaje dwa głosy: jeden na projekt osiedlowy, jeden na projekt zintegrowany.

Można też zagłosować w sposób tradycyjny za pomocą karty go głosowania. Arkusz należy samodzielnie wydrukować ze strony glosujobo.olsztyn.eu, następnie wybrać najlepsze pomysły, podpisać kartę i wrzucić do urny zlokalizowanej w jednym z 45 punktów do głosowania. Można je znaleźć m.in. w ratuszu, bibliotekach, Aquasferze, Planetarium czy w punktach rad osiedli. Głosowanie trwa do 8 października.
www.olsztyn.eu